1371 (1071) 2019-06-21 - 2019-06-27

Niecodzienna sobota w Muzeum Miasta Gdyni

22 czerwca o godz. 14.00-15.00 w Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) odbędzie się Niecodzienna sobota, a w jej ramach koncert zespołu Michalove z okazji Światowego Dnia Uchodźcy.
20 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Uchodźcy, ustanowiony przez ONZ.
W świat tradycyjnych, ginących pieśni ludowych wprowadzi gości zespół „Michalove”. W swoich kompozycjach „Michalove” przywołują pieśni wiosenne, żniwne, weselne, miłosne, dziadowskie, kolędy i kołysanki, łącząc je w opowieści odwzorowujące cykle przyrody i ludzkiego życia. Wspólnie snują opowieści przekraczając granice czasu i gatunków muzycznych.
Michalove to młody zespół złożony z trzech osób powiązanych więzami rodzinnymi i miłością do muzyki tradycyjnej powstały w 2017 r. Grupa pochodzi z Michałowa, małej miejscowości z powiatu słupskiego. W składzie zespołu znajduje się ratownik muzyczny, animator kultury oraz instruktor warsztatów artystycznych. Śpiewają tradycyjne pieśni wielogłosowe, głównie ukraińskie, ale też polskie i bałkańskie a’capella oraz we własnych aranżacjach przy akompaniamencie m.in. akordeonu, bębnów, handpana.
Wstęp wolny.