1371 (1071) 2019-06-21 - 2019-06-27

Przedmioty przyrodnicze i nauki ścisłe w III LO mają się świetnie

Uczniowie klas biologiczno-chemicznych i matematyczno-geograficzno-ekonomicznych oraz informatycznych zbierają owoce cieżkiej pracy pod kierunkiem pedagogów, odnosząc sukcesy na szczeblu lokalnym, ale także na szczeblu krajowym i, co najbardziej cieszy, międzynarodowym.
2 czerwca zostały ogłoszone wyniki kwalifikacji. Do 4-osobowej polskiej reprezentacji na XVI Międzynarodową Olimpiadę Geograficzną (XVI iGeo), która odbędzie się w Hongkongu w sierpniu, powołanie otrzymał Maciej Dercz z klasy III biologiczno-chemicznej dwujęzycznej z jęz. angielskim. Maciek będzie także reprezentował Polskę w VI Bałtyckiej Olimpiadzie Geograficznej pod koniec czerwca w Kaliningradzie (Rosja). Powołanie do polskiej reprezentacji olimpijskiej na VI BOG wywalczył też kolejny przedstawiciel gdyńskiej Trójki Stanisław Kołodziejski z klasy II matematyczno-geograficzno-ekonomicznej.
Do finału ogólnopolskiego XLVIII Olimpiady Biologicznej awansowali: Maciej Dercz, Mieszko Czapliński oraz Marceli Skrzypczak, który zajął piąte miejsce w Polsce, zdobył tytuł laureata oraz został zakwalifikowany (jako zawodnik rezerwowy) na tegoroczną Międzynarodową Olimpiadę Biologiczną.
W rozegranym w Szczecinie finale I Olimpiady Wiedzy o Mózgu Robert Brzeziński, Laura Kosel, Kaja Stempin i Hannah Calvo zdobyli tytuły finalistów. Zaś do finału XXXIV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej awans uzyskali: Aleksander Warzecha i Mieszko Czapliński.
Tytuły finalistów LXV Olimpiady Chemicznej zdobyli: Jan Horackiewicz oraz Marcin Kwidziński z klas biologiczno-chemicznych.
W finale LXVIII Olimpiady Fizycznej Kamil Iwanowski oraz Michał Umiński zdobyli tytuły laureatów. Michał został powołany do olimpijskiej reprezentacji Polski na II Europejską Olimpiadę Fizyczną w Rydze na Łotwie, gdzie zdobył brązowy medal olimpijski.
W XLV Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości znakomicie spisali się: Jan Struziński, Łukasz Gałecki i Mateusz Mazurkiewicz, których projekt satelitarny – dron stratosferyczny dał im tytuły laureatów.
Gratulujemy.