1371 (1071) 2019-06-21 - 2019-06-27

Spotkajmy się w Gdyńskim Centrum Filmowym

„Kobieta idzie na wojnę” to jedna z premier tego tygodnia w Gdyńskim Centrum Filmowym. Do kina warto się też wybrać na tytuły wybrane specjalnie z okazji Święta Morza, a w Galerii GCF obejrzeć wystawę plakatów do filmów dyplomowych studentów Gdyńskiej Szkoły Filmowej.
„Kobieta idzie na wojnę” to przebojowa opowieść o kobiecie, która wywraca system do góry nogami. Film podbił dziesiątki festiwali na całym świecie i zelektryzował samą Jodie Foster, która wykupiła prawa do amerykańskiego remake’u filmu. Zwycięzca LUX Prize dla Najlepszego Europejskiego Filmu i zdobywca 10 islandzkich Oscarów od piątku jest już w repertuarze Kina Studyjnego GCG. Oglądać można nadal oglądać filmy takie jak: „Tajemnice Joan”, „Rocketman”, „Królowa Kier”, „Słodki koniec dnia”, „Krew Boga”, „Dzień czekolady”.
Gdyńskie Centrum Filmowe, Gutek Film oraz Radio Wihajster zaprasza na pokaz przedpremierowy filmu dokumentalnego „Maiden”, dokumentującego start pierwszej żeńskiej załogi w okołoziemskiech regatach Whitbread, oraz spotkanie z żeglarzem Romanem Paszke 25 czerwca o godz. 20.00. Wydarzenie uświetni Międzynarodowy Dzień Marynarza.
Z okazji Święta Morza w Kinie Studyjnym GCF 24 czerwca można zobaczyć dokument „Heavy Water” poświęcony legendzie surfingu, Nathanowi Fletcherowi. Kino Studyjne GCF przypomni również dwa filmy fabularne oparte na autentycznych żeglarskich historiach. „41 dni nadziei” o dramatycznym rejsie przez Pacyfik pary zakochanych młodych ludzi oraz „Na głęboką wodę”, czyli jeszcze jedna opowieść o desperackim rejsie dookoła świata. Seanse zaplanowano na 26 i 27 czerwca.
W Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego można oglądać wystawę pt. „Młoda Sztuka: Film i Plakat”, na której zgromadzono plakaty autorstwa studentów pierwszego roku Wydziału Malarstwa ASP w Gdańsku, powstałe w Pracowni Wiedzy o Działaniach i Strukturach Wizualnych. Studenci stworzyli je do pięciu filmów dyplomowych studentów Gdyńskiej Szkoły Filmowej.
Szczegóły repertuaru są dostępne na stronie www.gcf.org.pl. Bilety na film kosztują 18, 15 i 12 złotych (normalny/ulgowy/grupowy), a w Tanie Poniedziałki 14 i 12 złotych. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z oferty promocyjnej również w każdy wtorek (przy zakupie biletu w kasie).