1371 (1071) 2019-06-21 - 2019-06-27

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza:
– na wystawę stałą „Gdynia – dzieło otwarte”. Wystawa otwarta do 31 grudnia 2024 r.
Szczegóły www.muzeumgdynia.pl.
***
Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) za­prasza:
– do zwiedzania wystawy stałej, która przybliża dzieje emigracji z ziem polskich od wieku XIX do czasów współczesnych. Opowiada o Polakach, którzy wyjeżdżali w różnych czasach, z różnorodnych powo­dów, do rozmaitych miejsc na świecie;
– na wystawę czasową „Love Boat. Rozkosze rejsów „Stefanem Batorym” na fotografiach Hipolita Śmierzchalskiego”.
Szczegóły na www.polska1.pl.
***
Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1B) zaprasza na:
– wystawę stałą „Mamy rozkaz Cię utrzymać...” Muzealna nowoczesność, atrakcyjny plastycznie wystrój, multimedia połączone z klasyką i zabytki pełne śladów przeszłości, tworzą opowieść o stu latach historii polskiej Marynarki Wojennej – ludziach, okrętach, dokonaniach – kształtowaniu się narodowej morskiej tożsamości oraz tradycji biało-czerwonej bandery;
– wystawy „Zbrojownia Muzeum Mary­narki Wojennej” oraz „W świecie dawnych żaglow­ców”.
– wystawę czasową „Polskie drogi do Wolności w znaczkach Podziemnej Solidarności”. To zbiory Grzegorza Wołoszczaka, kolportera znaczków w okresie stanu wojennego oraz czasów późniejszych.
Wystawa czynna do 21 lipca.
Szczegóły www.muzeummw.pl.
***
Kaszubskie Forum Kultury zaprasza na wystawę Ewy Narloch-Kerszki „Anioł w nadmorskim klimacie” do 29 czerwca w godzinach pracy KFK (al. Marsz. Piłsudskiego 18).
***
Koło Plastyków im. Wacława Szczeblewskiego zaprasza 14 czerwca o godz. 17.00 na wernisaż wystawy malarstwa Anny Dąbrowskiej pt. „Gdzie są motyle”.
Wystawę będzie można oglądać w siedzibie Towarzystwa Miłośników Gdyni (ul. Władysława IV 51) do 28 czerwca (w godzinach otwarcia biura).
Wstęp wolny.
***
Biblioteka Obłuże (ul. Boisko 6) zaprasza na wystawę prac malarskich „Kot na afisz” Anny Ciesielczyk.
Prace prezentowane będą do końca lipca.
***
Klub Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza 25 czerwca o godz. 18.00 na wernisaż wystawy malarstwa Marka Koguta pt. „Historia pod żaglami”. Wystawę będzie można oglądać do 7 lipca. Wstęp wolny. Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00 oraz w weekendy na życzenie.
***
Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) zaprasza na wystawę prac Ewy Krukowki pt. „Koty”.
Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-19.00 w GCOP do 18 lipca.
***
W przestrzeni miasta na skwerze Kościuszki można oglądać wystawę „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata” Fundacji „Dorastaj z nami” prezentowaną wiosną w Gdynia InfoBoksie.
***
W witrynach Centrum Integracja (ul. Traugutta 2) można oglądać wystawę fotografii „Spójrz mi w oczy”.
Wystawa jest efektem pleneru fotograficznego, który odbył się w Gdyńskiej Szkole Filmowej jako element kampanii „Wchodzę – zawsze jest jakieś wejście”. Fotografka Iwona Wojdowska utrwaliła na zdjęciach młodych gdynian z niepełnosprawnością.
Partnerami projektu są Miasto Gdynia, Stowarzyszenie Dlaczego Nie, Dom Marzeń, Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, Stowarzyszenie Cool-awi, GCF i Muzeum Emigracji.