Trzy gdyńskie kąpieliska – Redłowo, Śródmieście i Babie Doły są otwarte dla mieszkańców i turystów.
1373 (1073) 2019-07-12 - 2019-07-25

Kursy zawodowe i wsparcie ekspertów czekają

Jeśli nie możesz znaleźć pracy lub chcesz zmienić branżę, ale czujesz, że brakuje Ci kompetencji – zgłoś się do Pracowni. To program, w ramach którego możesz wziąć udział w kursach zawodowych, warsztatach tematycznych i spotkaniach z ekspertami. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.
Przed przystąpieniem do projektu aktywizacji społeczno-zawodowej Pracownia każdy uczestnik spotka się z doradcą na konsultacje, które mają określić indywidualne potrzeby i możliwości zawodowe.
Oferowane są cztery ramowe programy działań, w tym m.in. intensywnego wsparcia społeczno-zawodowego lub dla osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. W nich zawierają się różnego rodzaju działania, od specjalistycznych kursów zawodowych po spotkania z fizjoterapeutami. Dotąd udział w nich wzięło ponad 280 osób. Część z nich już znalazła zatrudnienie lub jest na stażach u gdyńskich pracodawców.
Uczestnicy projektu Pracownia mogą wziąć udział m.in. w spotkaniach doradcami zawodowymi, psychologami, rehabilitantami lub specjalistami, którzy np. pomogą uporządkować domowy budżet. Mogą też zdobyć nowe umiejętności lub szlifować te już nabyte podczas warsztatów zawodowych.
Udział w projekcie mogą wziąć osoby bezrobotne, pozostające dłuższy czas bez zatrudnienia. Wakacje to dobry moment na przystąpienie do projektu ze względu na bogatą ofertę szkoleń i staży zawodowych. Także dla absolwentów może to być dobry czas na rozwój lub wzmocnienie kompetencji przed poszukiwaniem stałej pracy.
Więcej informacji o projekcie na stronie www.aktywizacjawgdyni.pl.
Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

  • ikonaOpublikowano: 11.07.2019 12:18
  • ikona

    Autor: Monika _Kowalska (monika.kowalska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 11.07.2019 12:19
  • ikonaZmodyfikował: Monika Kowalska
ikona