1374 (1074) 2019-07-26 - 2019-08-08

Lato w Gdyńskim Centrum Filmowym

Nowa komedia Woody Allena, polska premiera filmowa, wakacyjne cykle dokumentalne – warto wybrać się latem do Kina Studyjnego Gdyńskiego Centrum Filmowym, które działa przez siedem dni w tygodniu.
Film „W deszczowy dzień w Nowym Jorku” to jedna z premier w Kinie Studyjnym GCF. Zobaczyć można polski film „Fighter”, dramat sportowy rozgrywający się w środowisku zawodników MMA i boksu. Na ekranach są również m.in. filmy „Trafikant”, „Yesterday”, „I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże”, a dla dzieci – nowa wersja słynnej animacji z 1994 roku „Król Lew”. 2 sierpnia do repertuaru trafi dokument „Diego”, poświęcony argentyńskiej gwieździe piłki nożnej.
Gdyńskie Centrum Filmowe, Gutek Film oraz magazyn Wysokie Obcasy zapraszają 7 sierpnia o godz. 20.45 na przedpremierowy pokaz filmu dokumentalnego „Maiden”, odsłaniającego kulisy startu pierwszej w historii kobiecej załogi w słynnych okołoziemskich regatach Whitbread.
W związku z popularnością majowego Festiwalu Millennium Docs Against Gravity przez całe lato 2019 Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na jego wybrane hity, których wspólnym mianownikiem jest muzyka: 6 sierpnia – „Strike a pose. Tancerze Madonny”, a 13 sierpnia – dokument „Sonita” przedstawiający sylwetkę afgańskiej raperki.
Gdyńskie Centrum Filmowe powraca latem do cyklu filmowego „Sztuka w Centrum”. Podczas wakacji w Kinie Studyjnym GCF można zobaczyć filmy: „Henri Matisse. Wycinanki z Tate Modern w Londynie i MoMA w Nowym Jorku” (8 sierpnia), „Cezanne. Portrety życia” (22 sierpnia), „Van Gogh i Japonia” (29 sierpnia).

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na wystawę prac Krystyny Jatkiewicz „Grafika czy tkanina?”. Wernisaż odbędzie się 27 lipca o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Bilety na film kosztują 18, 15 i 12 złotych (normalny/ulgowy/grupowy), a w Tanie Poniedziałki 14 i 12 złotych. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z oferty promocyjnej również w każdy wtorek (przy zakupie biletu w kasie).
Repertuar na stronie www.gcf.org.pl.

ikona