1374 (1074) 2019-07-26 - 2019-08-08

Poidełka w 12 kolejnych szkołach

Organizowana przez Gdynię i PEWIK GDYNIA inicjatywa „Poidełka w szkołach” wkracza do kolejnych placówek oświatowych na terenie miasta. Podczas przerwy wakacyjnej w 12 szkołach zostaną zainstalowane wygodne w użyciu poidełka, z których uczniowie i pracownicy skorzystają od nowego roku szkolnego. Popłynie z nich smaczna i zdrowa woda z gdyńskiej sieci wodociągowej.

Znaczna część szkół w Gdyni została wyposażona w poidełka w poprzednich latach. W tym roku dołącza do nich 12 kolejnych placówek: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 – nowo powstająca szkoła w Chwarznie-Wiczlinie, Zespół Wczesnej Edukacji nr 1 (ul. Wiczlińska 33), Szkoła Podstawowa nr 33 (ul. Godebskiego 8), Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 (ul. Płk. Dąbka 207), Szkoła Podstawowa nr 40 (ul. Rozewska 33), Szkoła Podstawowa nr 13 (ul. Halicka 8), Szkoła Podstawowa nr 35 (ul. Uczniowska 1), Zespół Sportowych Szkół Ogólnokształcących (ul. Władysława IV 54), Zespół Szkół Jezuitów (ul. Tatrzańska 35), Szkoła Podstawowa nr 34 (ul. Cylkowskiego 5), Szkoła Podstawowa nr 43 (ul. Porębskiego 21), Szkoła Podstawowa nr 29 (ul. Ściegiennego 8).
Ponadto poidełka pojawią się w Leśnym Ogrodzie Botanicznym „Marszewo”.
Akcję związana z poidełkami ma być kontynuowana w kolejnych latach.
Dzięki dostępowi do poidełek uczniowie i pracownicy nie muszą zaopatrywać się we własną wodę. To duża oszczędność finansowa dla rodziców oraz większy komfort dla uczniów, którzy nie muszą nosić w plecaku ciężkiej butelki z napojem. To również korzyść dla środowiska – picie bezpośrednio z poidełka zmniejsza zapotrzebowanie na zakup wody w plastikowych, jednorazowych butelkach.
Ponadto PEWIK rozszerza swoją inicjatywę, chcąc nią objąć także inne miejsca użyteczności publicznej, takie urzędy, sale sportowo-widowiskowe i miejsca, w których przewija się duża ilość osób. Przykładem tego może być choćby „Marszewo”, które regularnie organizuje wydarzenia przyrodnicze i proekologiczne.

ikona