1375 (1075) 2019-08-09 - 2019-08-22

Lepsza diagnostyka w gdyńskim szpitalu

Już niedługo poprawi się jakość diagnostyki w gdyńskim Szpitalu św. Wincentego a Paulo. Do placówki trafi nowoczesny ultrasonograf, który pozwoli na dokładniejsze obrazowanie i postawienie precyzyjnej diagnozy.
To sprzęt klasy premium – do gdyńskiego szpitala wkrótce trafi nowy aparat ultrasonograficzny (USG) z kolorowym Dopplerem Samsung RS80A. To system dedykowany radiologii, który korzysta z technologii ułatwiających postawienie dokładnej diagnozy. Maszyna trafi do Zakładu Diagnostyki Obrazowej w Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni.
Wartość specjalistycznego sprzętu to około 350 tysięcy złotych, a jego zakup jest możliwy dzięki środkom przekazanym Szpitalom Pomorskim przez Urząd Marszałkowski województwa pomorskiego.
Sama Pracownia Diagnostyki Obrazowej jest samodzielną komórką organizacyjną szpitala i wykonuje badania hospitalizowanym pacjentom oraz pacjentom w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Specjaliści rozpoznają stan zdrowia i ustalają plan dalszego postępowania. W skład komórki wchodzi właśnie m.in. pracownia radiologii zabiegowej, hemodynamiki czy tomografii komputerowej.