1375 (1075) 2019-08-09 - 2019-08-22

Ludzie z żelaza ponownie w Gdyni

Enea IRONMAN 70.3 Gdynia to największa triathlonowa impreza w Polsce oraz jedna z największych tego typu w Europie! Zapraszamy do Gdyni w dniach 9-11 sierpnia 2019 roku! W tegorocznej edycji wystartuje Jan Frodeno, mistrz olimpijski i dwukrotny Mistrz Świata IRONMAN. Niemiec jest uznawany za największą gwiazdę światowego triathlonu.
W zawodach startuje co roku około 4 tysięcy sportowców z kilkudziesięciu krajów.
Zawodnicy do pokonania mają 1,9 km pływania w Zatoce Gdańskiej, prowadzącą po Kaszubach liczącą 90-kilometrów pagórkowatą trasę kolarską i 21 kilometrów biegu, pełnymi kibiców ulicami miasta. Sztafety Sprint Triathlon Gdynia to impreza towarzysząca głównym zawodom Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. W skład sztafety wchodzą 3 osoby, a każda z nich do pokonania będzie miała jeden z triathlonowych etapów: 750 m pływania, 20 km etapu kolarskiego i 5 km biegu.

Dzielnicowy Ironman
Gdyńskie Centrum Sportu i Rada Dzielnicy Chwarzno-Wiczlino zapraszają 11 sierpnia na 2 Pikniki Rodzinne Ironman Chwarzno Wiczlino 2019!
Pierwszy piknik odbędzie się na terenie rekreacyjnym przy ul. Okrężnej (rejon siłowni na świeżym powietrzu w części przyleśnej). Osiedle: Stare Chwarzno w godz. 11.00-14.00.
Atrakcje: zabawki dmuchane, zajęcia sportowe dla najmłodszych, stanowisko grillowe.
Drugi piknik – Enea Ironman Chwarzno Wiczlino 2019 odbędzie się na terenie polany za budowanym komisariatem przy Sokółce w godz. 12.00-18.00.
Atrakcje: zawody sprawnościowe dla młodszych i starszych nawiązujące do tradycji dzielnicy
Strefa szaleństw: dmuchańce, gigantyczne trampoliny (eurobungee), zamek dla najmłodszych i inne niespodzianki.
Strefa gastro: stanowisko grillowe i napoje (bezpłatne).
Strefa animacji dla najmłodszych: kreda, malowanie buziek, wielkie bańki mydlane, wspólne puszczanie latawców.
Szczegóły nt. komunikacji i planach pikników w wydarzeniu na www.facebook.com/pg/RadaChwarznoWiczlino.