1375 (1075) 2019-08-09 - 2019-08-22

Pociąg do Miasta na finiszu

Teatr Gdynia Główna zaprasza na ostatnie spektakle w ramach tegorocznej edycji Festiwalu Pociąg do miasta.
9 sierpnia o godz. 17.00 na Stację Bajek – „Bajka o księciu Pipo i jego czerwonym koniku” wg Pierre’a Gripariego w w zabytkowym kinie Polonia Skwer (ul. Żeromskiego 45-47, Śródmieście) oraz „Dzielny Kapitan Ahab” insp. „Moby Dickiem” Hermana Mellville’a na przy dawnym Domu Kuracyjnym (Kurhaus) (ul. Orłowska 2-6, Orłowo).
– dla dorosłych 9 oraz 10 sierpnia o godz. 21.00 obejrzą sztuki: „Król David – Live!” Teatru Drugiej Strony z Krakowa w zabytkowym kinie Polonia Skwer (ul. Żeromskiego 45-47, Śródmieście). „Król David – Live!” to monolog oparty na dwóch fabularnych filarach: z jednej strony biblijny przekaz o burzliwym życiu natchnionego psalmisty – króla Dawida; z drugiej – legenda o dybuku, niespokojnym duchu, biorącym w posiadanie ciało śmiertelnika na czas, póki rabin nie nakłoni go do wyjawienia swego imienia i nie każe wyjść przez mały palec u nogi opętanego.
„Raport Panika” Artiego Grabowskiego z Krakowa przy dawnym Domu Kuracyjnym (Kurhaus) (ul. Orłowska 2-6, Orłowo). Spektakl kolażowo oparty jest na motywach „Dziennika panicznego” Rolanda Topora oraz tekstach własnych. Arti rozprawia się też z egocentrycznymi skłonnościami; szuka źródeł narodowych infekcji: ksenofobicznych lęków, niechęci do inności i ogólnego braku tolerancji.
Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu jest bezpłatny.