1375 (1075) 2019-08-09 - 2019-08-22

Zatoki przystankowe po nowemu

Trwają prace modernizacyjne kolejnych dziewiętnastu zatok przystankowych, które zostaną w pełni przystosowane do potrzeb gdynian korzystających z miejskiej komunikacji publicznej. Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Rozwój zrównoważonego transportu publicznego w Gdyni poprzez inwestycje infrastrukturalne”.
Celem tego projektu jest dostosowanie przystanków komunikacji zbiorowej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz dostosowanie stanu technicznego zatok przystankowych do wymagań nowoczesnego taboru autobusowego.
To bardzo dobra informacja dla mieszkańców Śródmieścia, Pustek Cisowskich, Karwin, Małego Kacka, Orłowa oraz Dąbrowy, którzy na co dzień korzystają z gdyńskiej komunikacji publicznej. Wybrane zatoki zyskają nową, wytrzymałą nawierzchnię betonową o specjalnej 95-centymetrowej konstrukcji. Nowa nawierzchnia ma za zadanie nie tylko wytrzymać ciężar autobusu, ale również poprawić komfort jazdy pasażerów. W ramach prac modernizacyjnych zostaną także położone specjalne półokrągłe krawężniki, dzięki którym kierowcy autobusów oraz trolejbusów będą mogli maksymalnie blisko podjechać do krawędzi chodnika.
Modernizacja zatok przystankowych została podzielona na cztery etapy. Roboty budowalne są prowadzone zgodnie z założonym harmonogramem i do końca 2020 roku planowane jest oddanie do użytku wszystkich zmodernizowanych zatok. Zgodnie ze standardami zostaną one wyposażone w tablice informacji pasażerskiej.