1376 (1076) 2019-08-23 - 2019-08-29

Frekwencyjny rekord w CN Experyment

Sukces mierzony w radości z eksperymentowania, czyli... rekordowa frekwencja gości w Centrum Nauki Experyment w Gdyni. W lipcu wystawę gdyńskiej placówki odwiedziło ponad 37 tysięcy osób!
Experyment jest jedną z największych atrakcji Gdyni, a potwierdzeniem jego popularności jest z pewnością rekordowa frekwencja. W sezonie wakacyjnym, w pogodę czy niepogodę, interaktywna wystawa zawsze przyciągała wielu gości, jednak ostatni miesiąc jest wyjątkowy.
„Wystawę i wydarzenia na niej organizowane odwiedziło w lipcu w sumie 37 400 osób. To ponad 10 tys. więcej niż w zeszłym roku w tym okresie. Pobiliśmy tym samym również najlepszy wynik frekwencyjny, który osiągnęliśmy w 2016 r.” – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki. „To ogromna satysfakcja, że zaproponowany program i działania na wystawie przyciągają tak wiele rodzin, grup i dorosłych, którzy oczekują mądrej rozrywki” – dodaje.
W letnim programie pod hasłem „Odlotowe wakacje” znalazły się działania tematycznie związane z lotnictwem, aerodynamiką i kosmosem. Ogromnym powodzeniem cieszy się specjalna formuła warsztatów w formie gry AEROSPACE, z których w samym lipcu skorzystało prawie 700 gości.
„W lipcu w Experymencie przeważali turyści z województw zachodniopomorskiego, dolnośląskiego, śląskiego i warmińsko-mazurskiego. Nie brakowało również odwiedzających z regionu i gdynian” – mówi Alicja Harackiewicz, dyrektor Centrum Nauki Experyment.
Na interaktywnej wystawie Experymentu można poznać fascynującą stronę nauki, zrozumieć zjawiska fizyczne rządzące światem i wziąć udział w warsztatach, wykładach czy angażujących grach. Już od 12 lat każdego dnia gdyńskie centrum zwiększa zainteresowanie nauką, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Przyciągając każdego roku ponad ćwierć miliona gości z Trójmiasta, całej Polski i zagranicy, szybko stało się jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych Pomorza. Przez lata centrum nagrodzono wieloma tytułami i certyfikatami potwierdzającymi wysoką jakość działań popularnonaukowych i turystycznych. Każdego roku dzięki wysokim ocenom odwiedzających centrum otrzymuje również Certyfikat Jakości portalu TripAdvisor.