1376 (1076) 2019-08-23 - 2019-08-29

Harcerski happening

29 sierpnia na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku rozpocznie się Zlot z okazji 30-lecia Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej. Do 1 września 1000 pomorskich harcerek i harcerzy, a także zuchów i zuchenek weźmie udział w zorganizowanych przez Okręg Pomorski ZHR grach miejskich, rywalizacjach chorągwi harcerek i chorągwi harcerzy, warsztatach, koncertach i innych atrakcjach. Gościć będą także w Gdyni.
Do stolicy Pomorza w ramach Zlotu zjadą się hufce z Gdańska, Gdyni i Sopotu, a także Wejherowa, Rumi, Kościerzyny, Kartuz, Bytowa czy Olsztyna, który również przynależy do Okręgu Pomorskiego ZHR.
Pierwszego dnia Zlotu, w czwartek 29 sierpnia, harcerki i harcerze z Pomorza wyjdą w przestrzeń miejską Gdyni i Gdańska. Podczas gry miejskiej harcerze przeniosą się w lata 80. i poznają oba miasta: ich przestrzeń, historię, kulturę i mieszkańców z czasów, gdy rodził się w Trójmieście ZHR. Zaplanowano również happening miejski, podczas którego mieszkańcy będą mogli sprawdzić się w typowo harcerskich aktywnościach. Przy Muzeum Miasta Gdyni, Stadionie Narodowym Rugby i Centrum Nauki Experyment w godz. 10.00-16.00 będzie można pobrać kartę z miejscem na trzy pieczątki, które będzie można uzyskać za wykonane zadania. Po uzbieraniu pieczątek można zgłosić się do każdego z punktów po okolicznościową „sprawność”.