1376 (1076) 2019-08-23 - 2019-08-29

Lato w Gdyńskim Centrum Filmowym

Pokaz przedpremierowy filmu w reżyserii Pedro Almodovara, filmy dokumentalne o sztuce i architekturze, przegląd „Filmy w Mieście Słowa”, towarzyszący Nagrodzie Literackiej Gdynia – warto wybrać się latem do Gdyńskiego Centrum Filmowego.
GCF, Gutek Film oraz Radio Wihajster zapraszają na pokaz przedpremierowy najnowszego filmu w reżyserii Pedro Almodovara „Ból i blask”, już uznanego przez krytyków za najbardziej osobiste dzieło mistrza. Seans odbędzie się 28 sierpnia o godz. 20.00. Już pół godziny wcześniej na widzów czekać będą niespodzianki: piękne hiszpańskie piosenki i hiszpańskie rozmowy z wykładowcami szkoły językowej La Mancha.
W ramach IX Weekendu Architektury w Gdyni 23 sierpnia o godz. 20.00 zaprezentowany zostanie film „Architektura nieskończoności”. Dzień później, o godz. 19.00, „REM Koolhaas – Starchitekt”. Wstęp wolny, w miarę dostępności miejsc.
Filmowy dokument pt. „PJ Harvey. A dog called money” – poświęcony podróży słynnej brytyjskiej artystki do Afganistanu, Kosowa oraz biednych dzielnic Waszyngtonu – kończy letni cykl Muzycznych Hitów Festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Film można zobaczyć 27 sierpnia o godz. 21.00.
Rusza natomiast przegląd w ramach festiwalu Miasto Słowa, towarzyszącego Nagrodzie Literackiej GDYNIA 2019. Program festiwalu, w tym projekcji filmowych, prezentujemy na stronie 3 „Ratusza”.
W repertuarze Kina Studyjnego GCF są również m.in. filmy: „Pewnego razu w Hollywood”, „Gdzie jesteś, Bernadette?”, „Ojciec Pio”, „Na bank się uda”. Szczegóły na stronie www.gcf.org.pl. Bilety na film kosztują 18, 15 i 12 złotych (normalny/ulgowy/grupowy), a w Tanie Poniedziałki 14 i 12 złotych. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z oferty promocyjnej również w każdy wtorek (przy zakupie biletu w kasie).