1376 (1076) 2019-08-23 - 2019-08-29

Łatwiej rowerem przez las

Las i rower to połączenie idealne. Korzystanie z ekologicznego środka transportu w cieniu konarów drzew, obserwując przyrodę i oddychając powietrzem pachnącym igliwiem będzie jeszcze łatwiejsze i bardziej wygodne. W gdyńskich lasach trwa uzupełnianie oznakowania dróg rowerowych.
Zespół ds. komunikacji rowerowej Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni w porozumieniu z Nadleśnictwem Gdańsk, poprawia oznakowanie szlaków leśnych na terenie Gdyni. W 23. miejscach powstaną nowe drogowskazy, a kolejnych 9 będzie naprawione. W sumie drogowskazy znajdować się będą w 32. lokalizacjach.
Pokryte odblaskową powłoką tablice wskazują dystans i kierunek do najbliższych dzielnic i informują o nachyleniu terenu. Jeśli wynosi ono powyżej 6%, kierują do istniejących szlaków oznakowanych poszczególnymi kolorami. Wszystkie drogowskazy umieszczone są na drewnianych palach. Na każdym słupku umieszczony zostanie QR kod, który odeśle nas do odpowiedniego miejsca na interaktywnej mapie.
Montaż ma się zakończyć 30 września.
W 2018 roku nowe oznakowanie pojawiło się w Parku Kolibki. W przyszłym roku planowane jest dalsze uzupełnianie oznakowania dróg rowerowych.