1376 (1076) 2019-08-23 - 2019-08-29

Skrzyżowanie Dąbka z Kwiatkowskiego gotowe

16 sierpnia 2019 r. zakończono przebudowę kolejnej, dużej inwestycji drogowej w Gdyni. Mowa o zmodernizowanym skrzyżowaniu ulic Dąbka i Kwiatkowskiego, które udrożni przejazd przez ten newralgiczny rejon. Krótko mówiąc - będzie szybciej, sprawniej i bezpieczniej!
Zakres tej inwestycji był bardzo szeroki. Skrzyżowanie zyskało dodatkowe pasy ruchu, bus pas, energooszczędne oświetlenie i dodatkowe doświetlenie przejść dla pieszych. Zatoki przystankowe zostały zmodernizowane i przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami. W obrębie skrzyżowania, wspólnie z PEWIK-iem oraz OPEC-em, udało się wymienić sieć wodociągową i ciepłowniczą. To ważne, bo wyremontowana infrastruktura podziemna zmniejsza ryzyko awarii.
Istotnym elementem przebudowanego skrzyżowania jest nowa sygnalizacja świetlna. Zgodnie z przyjętymi standardami wszystkie trzy wloty jezdni zostały wyposażone w pętle indukcyjne. To tzw. sygnalizacja detekcyjna, która pozwoli skutecznie reagować na aktualne warunki drogowe. Skrzyżowanie będzie też pod stałym monitoringiem zespołu TRISTAR, co usprawni zarządzenie ruchem w jego rejonie.
- Całkowity koszt tej inwestycji to ponad 12,5 mln złotych, z czego prawie 4 mln stanowiła dotacja, którą Gdynia otrzymała od Ministerstwa Infrastruktury. Pomimo sporych nakładów finansowych nie zwalniamy tempa prac. W najbliższych miesiącach rozpoczynamy kolejne, ważne inwestycje na terenie Gdyni na kwotę kilkuset milionów złotych - zapowiada Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

ikona