1376 (1076) 2019-08-23 - 2019-08-29

Udany sezon teatru na plaży

Ponad 30 spektakli i około 8 tysięcy widzów – Scena Letnia Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni jak zawsze cieszyła się ogromnym zainteresowaniem publiczności. Przyciągała ciekawym repertuarem i nadmorską scenerią. 11 sierpnia zakończył się już 24. sezon teatralny na orłowskiej plaży. Teraz aktorzy i pracownicy teatru mają zasłużone wakacje, ale powrócą pod koniec września i już zapraszają na kolejne spektakle.
Od 29 czerwca do 11 sierpnia miłośnicy sztuki i teatru w nadmorskiej scenerii i wśród szumu fal mogli wybrać się m.in. na intelektualną wycieczkę ze znakomitymi tekstami Wojciecha Młynarskiego w spektaklu „Jesteśmy na wczasach”. Na orłowskiej scenie pojawił się także komediowy hit mistrza dramatu Williama Szekspira „Komedia omyłek”. Jednak zdecydowane rekordy popularności biła tegoroczna premiera, czyli spektakl „Osiecka. Archipelagi” w reżyserii Jacka Bały. Teksty Agnieszki Osieckiej zostały tam wplecione w fascynujące losy bohaterów podróżujących na „Batorym” do Ameryki. W sezonie letnim, zagrano także przedstawienia na „Darze Pomorza”. Na pokładzie tego statku-muzeum można było zobaczyć: „Żółtą łódź podwodną”, „Kursk” i „Tango - na pełnym morzu”.
Wszystkie przygotowane propozycje cieszyły się niesłabnącym zainteresowaniem gdynian, mieszkańców Trójmiasta i turystów. Scenę Letnią odwiedziło w tym sezonie około 8 tysięcy widzów. Tegoroczna frekwencja na widowni wyniosła 95 procent. Z powodu deszczu i niesprzyjającej aury odwołano tylko jedno przedstawienie.
Sezon zamknął pokaz przedstawienia „Osiecka. Archipelagi”, połączony z jubileuszem dyrektora naczelnego Teatru Miejskiego w Gdyni Wojciecha Zielińskiego, który świętował 40-lecie pracy zawodowej.
Aktorzy i pracownicy udali się na wakacje. Ponownie będzie się można z nimi zobaczyć pod koniec września. A jesień u Gombrowicza zapowiada się równie interesująco. 12 października zaplanowana jest prapremiera sztuki Anny Burzyńskiej „Czarne wdowy”.