Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
1376 (1076) 2019-08-23 - 2019-08-29

W UrbanLabie o otwartych danych

O tym, czym są otwarte dane, jak z nich korzystać i dlaczego warto będzie można dowiedzieć się podczas spotkania, które odbędzie się w UrbanLabie.
Otwarte dane to forma udostępnienia danych publicznych w sposób przejrzysty, przydatny i zgodny ze standardami oraz przepisami prawa. Gdyński portal, przygotowany przez Master Telecom, jako pierwszy w Polsce wykorzystywał innowacyjne połączenie przeznaczonego do gromadzenia i udostępniania danych oprogramowania CKAN oraz autorskiego oprogramowania Monalisa. Służy do aktywnego zbierania danych z różnych źródeł, standaryzowania i składowania ich na serwerze, a także automatycznej wizualizacji wybranych danych w formie tematycznych prezentacji. Zestawienia dotyczą m.in. gospodarki, transportu, środowiska lub finansów. Znajdziemy tu na przykład liczbę mieszkańców poszczególnych dzielnic Gdyni, liczbę samochodów zarejestrowanych w mieście, liczbę łóżek szpitalnych czy liczbę działających firm.
M.in. o tym, jak udostępnione już dane wykorzystywać, jakie jeszcze można udostępnić i jak to zrobić, by były czytelne, a także o korzyściach dla miasta i mieszkańców będzie można porozmawiać podczas spotkania, które w poniedziałek 26 sierpnia o godz. 18.00 rozpocznie się w UrbanLabie (PPNT Gdynia, budynek IVA, al. Zwycięstwa 96/98). W rozmowie udział wezmą: Małgorzata Czaja - kierownik Samodzielnego Referatu ds. Jakości życia i Integracji systemów zarządzania Urzędu Miasta Gdyni, Jacek Tomaszewski z MASTER TELECOM // CITY DATA oraz członkowie Zespołu Tematycznego UL.
Wstęp wolny.

ikona