1376 (1076) 2019-08-23 - 2019-08-29

Wyrusz w podróż z książką

Lubisz czytać w podróży? Już nie musisz zabierać ze sobą czetnika e-booków czy pakować książek do walizki. Na jedenastu największych dworcach w Polsce działają punkty bookcrossingowe, w których można bezpłatnie wypożyczyć książkę i zabrać ją w podróż lub zostawić tam już przeczytaną lekturę, aby mogli skorzystać z niej inni. Jeden z nich funkcjonuje na Dworcu Gdynia Główna.
Stanowiska bookcrosingu znajdują się w InfoDworcach, czyli w oznaczonych punktach obsługi klienta. Można je znaleźć na dworcach w: Gdańsku, Gdyni, Bydgoszczy, Katowicach, Krakowie, Łodzi Fabrycznej, Warszawie (wszystkie trzy stacje: Centralna, Zachodnia i Wschodnia), we Wrocławiu oraz Poznaniu. Biura są czynne w godz. 7.00-21.00 (Łódź Fabryczna 10.00-18.00).
Nie trzeba korzystać z żadnej aplikacji czy zakładać konta bibliotecznego. Wystarczy wejść do punktu i zabrać ze sobą w drogę wybrany, spośród dostępnych pozycji, tytuł. Można też zostawić w nim przeczytane książki – te, które wzięliśmy w podróż na innym dworcu lub własne. Książek nie trzeba bowiem zwracać tylko w miastach, gdzie działają InfoDworce. Jeśli ktoś jedzie do innego miejsca, powinien oddać przeczytaną pozycję w dowolnym punkcie bookcrossingu działającym w danej miejscowości. Brak formalności sprawia, że książkę można z łatwością wypożyczyć nawet wtedy, gdy pasażer spieszymy się na pociąg.