1378 (1078) 2019-09-06 - 2019-09-12

Slot Pomorze

Festiwal SLOT Pomorze odbędzie się w sobotę 7 września na Skwerze Arki Gdynia w godz. 12.00-20.00.
SLOT Pomorze to otwarty na każdego, jednodniowy festiwal artystyczny oparty na relacjach ludzi i wspólnym tworzeniu niezwykłej przestrzeni spotkań. Celem wydarzenia jest integracja lokalnych środowisk twórczych, zacieśnianie więzi społecznych, promocja wolontariatu i postawy obywatelskiej.
Na uczestników czeka bogaty program warsztatów (batik, malowanie na tkaninach, gimnastyka plenerowa, pinhole, warsztaty z cyjanotypii, czy zabawa: mów mi Picasso), ale również wielu ciekawych zaproszonych gości. Alicja Dzierżak poprowadzi warsztaty na temat komunikacji bez przemocy. Adrian Werner, koordynator grupy IgersGdańsk, oprócz warsztatów z fotografii mobilnej, poruszy temat mowy nienawiści oraz niebezpieczeństwa jakie niesie za sobą patostreeming. Piotr Szwabe, znany malarz podzieli się swoimi spostrzeżeniami o tym, jak murale mogą zmienić miasto. Marcin Żółtowski będzie moderował dyskusję o tym, że warto poznać swego sąsiada, nawet, gdy wydaje się nam inny od nas. Agata i Maciej Strzyżewscy opowiedzą o wyjeździe do Pakistanu.
W strefie audiowizualnej, przeznaczonej głównie dla młodzieży, odbędą się warsztaty prowadzone przez Tomasza Czarneckiego, Paulinę Pohl i Kryspina Plutę.
Na deser, odbędzie się projekcja filmów lokalnych twórców. Dzień zakończy się dwoma chwytającymi za serce koncertami, zespołu Roomieńce i zespołu Kruki.
Organizatorem Festiwalu SLOT Pomorze jest Fundacja Inicjatyw Twórczych „Fordewind”. Wstęp wolny.

ikona