1387 (1087) 2019-11-15 - 2019-11-21

Dwa tarasy zabawy przy Źródle Marii

Wyjątkowy plac zabaw mają do dyspozycji dzieci i młodzież z Wielkiego Kacka. Dzięki konsekwentnym działaniom radnych dzielnicy i ich współpracy z parafią pw. św. Wawrzyńca powstało fantastyczne miejsce integracji i zabaw, które z pewnością trafi w gusta młodszych gdynian.
Plac zajmuje powierzchnię prawie 1000 m2 i ze względu na wzniesienie został zaprojektowany na dwóch poziomach. Architektce – Małgorzacie Piotrowicz – udało się wydzielić naturalny obszar zabaw dla maluchów w dolnej części terenu, podczas gdy górny taras zadedykowała młodzieży.
Ta inwestycja to modelowy przykład współdziałania rad dzielnic z miejskimi jednostkami. Dzięki niemu mamy na mapie Gdyni kolejne, rewelacyjne miejsce zabaw. (...)Tu każdy znajdzie miejsce dla siebie, a co ważne dzięki zastosowanym materiałom, będzie bezpiecznie i zgodnie z naszymi, gdyńskimi standardami dostępności – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.
W górnej przestrzeni, dedykowanej starszym dzieciom, zamontowano sprzęt sprawnościowy oraz popularne ławki młodzieżowe.
Oryginalnym elementem placu są siedziska terenowe pokryte nawierzchnią syntetyczną w kolorze czerwonym.
W dolnym tarasie na najmłodszych czeka kolorowy zestaw zabawowy w kształcie wozu strażackiego.
Z kolei dla maluszków zamontowano sprężynowy bujak w kształcie owcy. Fani rysowania kredą znajdą na placu dwuczęściową tablicę, a chętni będą mogli nauczyć się języka migowego oraz zasad działania zegara ze specjalnych interaktywnych tablic. W dolnej części placu nie zabrakło klasycznej piaskownicy, huśtawek (koszykowej i „bocianiego gniazda”) oraz gier podwórkowych.
Na terenie obiektu zastosowano nawierzchnię żwirową, z mat gumowych oraz trawiastą, które gwarantują bezpieczną zabawę. Skarpy zyskały też dodatkowe nasadzenia w postaci ozdobnych krzewów aż w pięciu rodzajach.
Wykonawcą projektu jest firma FB-Jelcz. Całkowity koszt inwestycji to prawie 400 000 złotych. Inwestycję sfinansowano z budżetu Rady Dzielnicy Wielki Kack.
Rada Dzielnicy Wielki Kack i parafia św. Wawrzyńca zapraszają 17 listopada w godz. 12.30-14.00 na uroczystą inaugurację nowego placu zabaw, rozrywki i spotkań.
Dojście do ul. Krętej od ul. Źródło Marii.