Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa  Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa 
1388 (1088) 2019-11-22 - 2019-11-28

211 tysięcy złotych dla gdyńskich hospicjów

Znamy wyniki tegorocznej listopadowej kwesty prowadzonej na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca na cmentarzach w Gdyni, Kosakowie i Rumi. Zbiórka datków trwała cztery dni. W tym czasie wolontariuszom oraz zaangażowanym w akcje gdyńskim osobistościom udało się zebrać ponad 211 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby i utrzymanie gdyńskich hospicjów.

Tradycyjnie, w okresie Wszystkich Świętych, na gdyńskich cmentarzach, a także nekropoliach w Kosakowie i Rumi odbyła się kwesta na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca. Wśród kwestujących można było spotkać m.in. prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka, wiceprezydentów Marka Łucyka i Michała Gucia, gdyńskich radnych, dziennikarza Piotra Jaconia, piłkarzy Arki Gdynia i wielu innych. Dzięki hojności ofiarodawców i zaangażowaniu wolontariuszy udało się zebrać 211 647,04 złotych.
Pieniądze z tegorocznej zbiórki zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby podopiecznych hospicjum dla dorosłych oraz dla Domu Hospicyjnego dla Dzieci „Bursztynowa Przystań”. Zebrane środki pokryją m.in. koszty zakupu sprzętu medycznego, leków czy artykułów spożywczych.