Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa  Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa 
1388 (1088) 2019-11-22 - 2019-11-28

Art&Science Cafe: Żelazna królowa Paryża

Centrum Nauki Experyment (al. Zwycięstwa 96/98) zaprasza 1 grudnia Art&Science Cafe i wernisaż wystawy Jean-Paula Lublinera.
Wieża Eiffla miała zostać zburzona po 20 latach. A jednak przetrwała do dziś i jest zdecydowanie jedną z największych atrakcji turystycznych świata.
Wystawę i Art&Science Cafe: Żelazna królowa Paryża zainauguruje 1 grudnia o godz. 16.00 wykład dr. hab. Jacka Friedricha.
O wieży, ale także o towarzyszącej jej polityce i aspektach społecznych opowie dr hab. Jacek Friedrich, dyrektor Muzeum Miasta Gdyni, historyk sztuki, wykładowca w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego. W swojej pracy naukowej zgłębia dzieje architektury nowoczesnej, ale także ochrony zabytków i związki między kulturą wizualną a ideologiami w XIX i XX wieku.
Wystawa prac Jean-Paula Lublinera obejmuje 130 fotografii jednego z symboli Paryża i stanowi unikatowe podsumowanie roku pracy francuskiego artysty.
Wystawę będzie można oglądać od 2 grudnia do 5 stycznia.
Wstęp w ramach biletu do Centrum Nauki Experyment.