Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa  Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa 
1388 (1088) 2019-11-22 - 2019-11-28

Pogotowie z nowym ambulansem

Miejska Stacja Pogotowia Ratunkowego w Gdyni wzbogaciła się o nowy ambulans. Karetkę zakupiono ze środków budżetu miasta. Pojazd marki Mercedes Benz wyposażony jest m.in. w nowy respirator. Ambulans będzie stacjonować w Gdyni Chyloni na terenie Szkoły Podstawowej nr 31.
Zakupiona karetka kosztowała blisko 378 tysięcy zł, z czego miasto pokryło 360 tysiecy złotych, pozostała kwota pochodzi ze środków własnych pogotowia.
– Bezpieczeństwo zdrowia i życia mieszkańców to jeden z najwyższych wyznaczników jakości życia w mieście. Mamy w Gdyni wysoko wyspecjalizowana kadrę ratowników, a naszym zadaniem jako samorządu jest zapewnienie im jak najlepszych warunków do wykonywania swoich zadań – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.
Miejska Stacja Pogotowia Ratunkowego w Gdyni posiada 14 pojazdów, które zostały zakupione w latach 2006-2019 m.in. ze środków własnych pogotowia, Wojewody Pomorskiego oraz Miasta Gdynia.
Flota MSPR w Gdyni to pojazdy marki Mercedes Benz oraz dwa Mercedesy Vito. W Systemie Państwowe Ratownictwo Medyczne jeździ 10 samochodów: 1 karetka specjalistyczna, 7 karetek podstawowych oraz 2 samochody zapasowe. 4 samochody używane są w Transporcie Sanitarnym.
Średnio miesięcznie Zespoły Ratownictwa Medycznego wykonują około 1700 wyjazdów i wykonują około 26 tysięcy km.
Stary, wysłużony ambulans zostanie wystawiony na sprzedaż.