Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.  Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
1388 (1088) 2019-11-22 - 2019-11-28

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

„Irlandczyk” w reżyserii Martina Scorsese, z gwiazdorską obsadą, jest wśród filmowych premier tego tygodnia. Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza również poranek filmowy dla dzieci oraz pokaz „Krainy Lodu 2” w Kinie Przyjaznym Sensorycznie. W nadchodzącym tygodniu zobaczymy też najlepsze filmy krótkometrażowe z festiwalu Sundance.

Dramat kryminalny „Irlandczyk” w reż. Martina Scorsese, historię oszusta i płatnego zabójcy, pracującego dla najbardziej osławionych przestępców XX wieku, można oglądać od piątku w Kinie Studyjnym GCF.
Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na Sundance Shorts Tour 2019, czyli specjalny pokaz zestawu filmów krótkometrażowych, wybranych z tegorocznej edycji festiwalu Sundance 27 listopada.
Najmłodsi widzowie, wraz z opiekunami, mogą się wybrać do Kina Studyjnego GCF na kolejne spotkanie z cyklu „Bajka w Centrum” 23 listopada o godz. 10.00. Dzieci zobaczą zestaw wybranych odcinków współczesnej animowanej serii „Mami Fatale”, a po seansie w podróż pełną smaków i zapachów zabierze widzów EduFun.
Młodzież licealna uczestniczy w cyklu edukacyjnym „Mistrzowie Kina”, w którym można zapoznać się z twórczością najwybitniejszych twórców filmowych, którzy tworzyli w XX wieku. 28 listopada o godz. 10.00 zeprezentowane będą „Ptaki” w reż. Alfreda Hitchcocka.
24 listopada o godz. 10.00 i 12.00 odbędzie się pokaz filmu „Rembrandt z The National Gallery w Londynie i Rijksmuseum w Amsterdamie”, czyli kolejna odsłona cyklu „Sztuka w Centrum”. Z kolei 26 listopada to ostatnia okazja, by zobaczyć dokument muzyczny „Amazing Grace: Aretha Franklin”.
W repertuarze są też między innymi filmy: „Aspromonte”, „Proceder”, „Żelazny most”, „Boże Ciało”, „Ukryta gra”, „1800 gramów”.
Bilety na film kosztują 18, 15 i 12 złotych (normalny/ulgowy/grupowy), a w Tanie Poniedziałki 14 i 12 złotych. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z oferty promocyjnej również w każdy wtorek (przy zakupie biletu w kasie).
Szczegóły na stronie www.gcf.org.pl.