Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa  Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa 
1388 (1088) 2019-11-22 - 2019-11-28

Ulica Hodowlana – zaczynamy prace!

Gdynia rozpoczyna jedną z trzech istotnych projektów infrastrukturalnych w dzielnicy Witomino. 18 listopada Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni podpisał umowę z Michałem Kubiakiem i Mariuszem Schabem przedstawicielami firmy STRABAG, która zrealizuje inwestycję. Koszt rozbudowy ulicy Hodowlanej wraz ze zbiornikiem retencyjnym przy ul. II Morskiego Pułku Strzelców to 24,5 miliona złotych.
Rozbudowa i główny teren prac na tym etapie to ulica Hodowlana na odcinku od ul. Chwarznieńskiej do skrzyżowania z ulicami Wielkokacką i Stawną.
Inwestycja na ulicy Hodowlanej to pełen zakres infrastrukturalny, nowa nawierzchnia, przebudowa skrzyżowania, oświetlenia, wybudowanie zbiornika retencyjnego oraz kanalizacji burzowej. Te rozwiązania przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa, a także retencji w rejonie całej dzielnicy. – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.
W ramach inwestycji wykonane zostaną: przebudowa układu drogowego, oświetlenia, sieci wodociągowej wraz z regulacją armatury wodociągowej, kanalizacji deszczowej wraz z regulacją wysokościową studni, przebudowa kanalizacji sanitarnej wraz z regulacją wysokościową studni, budowa zbiornika retencyjnego, usunięcie kolizji elektroenergetycznych, przebudowa sieci teletechnicznej, przebudowa sieci cieplnej i sieci gazowej, rozbiórka oraz budowa elementów małej architektury. Powstanie też nowa przestrzeń zielona.
Inwestycję zrealizuje firma STRABAG, która złożyła najkorzystniejszą ofertę. Okres wykonania robót przewidziany jest na 52 tygodnie od momentu podpisania umowy.
Zakres prac, objętych umową, obejmuje również przebudowę odcinka ul. II Morskiego Pułku Strzelców oraz budowę zbiornika retencyjnego, wraz prowadzącą do niego drogą. Związane z tym prace oraz przebudowa i budowa kanalizacji deszczowej uzyskały 85% dofinansowania w ramach projektu unijnego: „Rozwój systemu gospodarowania wodami opadowymi na terenie Gdyni – część II” (Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020).