1391 (1091) 2019-12-13 - 2019-12-19

Laury dla Gdyni za wspieranie rozwoju firm

Trudno sobie wyobrazić współczesną gospodarkę bez sprawnie działającego sektora nowoczesnych usług biznesowych. W Gdyni udaje się łączyć potrzeby mieszkańców, środowiska i inwestorów z tej branży – dzięki temu ten rozwój przebiega harmonijnie. Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL*) przyznał Gdyni już po raz drugi wyróżnienie w kategorii Miast Wspierających. Podczas Gali 5 grudnia odebrała je wiceprezydent Gdyni, Katarzyna Gruszecka-Spychała.
Pod pojęciem nowoczesnych usług biznesowych kryją się tak zwane centra usług, czasem nazywane po prostu firmami BPO/SSC, firmy z branż innowacyjnych, wdrażające pilotażowe rozwiązania technologiczne i firmy z branży IT. Gdynia i całe Trójmiasto są jednym z największych centrów usług BPO/SSC w Polsce. Rynek nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce od lat dynamicznie rośnie. W Trójmieście ten sektor to ponad 23 tysiące pracowników.
Ostatnie dwa lata to bardzo znaczący przyrost powierzchni biurowych w Gdyni. Łużycka Office Park to dziś łącznie ponad 38 tysięcy metrów kwadratowych.

Trwa budowa dwóch nowoczesnych biurowców klasy A. To 3T Office Park w Redłowie, w sąsiedztwie Gdynia Areny i SQUARE, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Centralnego. Można powiedzieć, że gdyńską ofertą jest „biuro z widokiem na morze” i jest w tym bardzo dużo prawdy. Co ważne, jest to biuro nie tylko z widokiem, ale w mieście dobrze skomunikowanym z całą aglomeracją, w którym dojazd na lotnisko zajmuje około 20 minut. Gdyński rozmach dostrzegają też eksperci rynku nieruchomości biurowych.
ABSL to największa polska organizacja branżowa, zajmująca się wspieraniem i rozwojem tego sektora. Dziś ta branża zatrudnia w całym kraju ponad 300 tysięcy osób i bardzo dynamicznie się rozwija.