1391 (1091) 2019-12-13 - 2019-12-19

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na pokaz specjalny „Krainy miodu”, wyjątkowego filmu dokumentalnego, który jest macedońskim kandydatem do Oscara. W Kinie Studyjnym GCF można też zobaczyć kolejny film z cyklu „Kino Jazz”, a w najbliższą sobotę – poranek filmowy dla dzieci z cyklu Bajka w Centrum.
„Kraina miodu” to wielki zwycięzca festiwalu Sundance i tegorocznej edycji Millennium Docs Against Gravity, gdzie film Ljubomira Stefanova i Tamary Kotevskiej zdobył aż 4 statuetki, w tym Nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni. Po projekcji z widzami spotka się pszczelarz Mieczysław Białobrzeski. Seans i spotkanie z gościem specjalnym odbędą się 13 grudnia o godz. 18.00.
Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza najmłodszych widzów wraz z opiekunami na kolejne spotkanie z cyklu „Bajka w Centrum” 14 grudnia o godzinie 10.00. Dzieci zobaczą wybrane odcinki serii „Zima w Dolinie Muminków”: „ Sen o zimie”, „Śnieg w dolinie”, „Wieczór wigilijny”. Przed seansem dzieci czeka naukowa ekspedycja z Centrum Nauki Experyment, podczas której zaprezentowany zostanie bajkowy science show. Nie zabraknie mgły, piorunów oraz zmian kolorów.
Kolejny pokaz filmowego dokumentu z cyklu Kino Jazz odbędzie się 17 grudnia. Zobaczyć można film „Blue Note Records. Beyond The Notes” w reż. Sophie Hubner, który opowiada historię jednej z najsłynniejszych wytwórni płytowych, znanej każdemu miłośnikowi jazzu. Film jest emocjonującą i emocjonalną podróżą za kulisy powstałej w Nowym Jorku w 1939 roku pionierskiej wytwórni.
Trwa druga edycja projektu „Mistrzowie Kina”. 17 grudnia o godz. 10.00 będzie można zobaczyć „Bulwar Zachodzącego Słońca” amerykański film noir z 1950 roku w reż. Billy’ego Wildera.
15 grudnia Gdyńskie Centrum Filmowe i Nowe Horyzonty zapraszają na trwający 8 godzin i 25 minut (z dwiema przerwami) pokaz specjalny węgierskiego czarno-białego filmu Béli Tarra „Szatańskie tango” z 1994 roku.
W repertuarze Kina Studyjnego GCF w tym tygodniu są też między innymi filmy: „Dwóch papieży”, „Ratujmy Florę”, „Nadzwyczajni”, „1800 gramów”.
Szczegóły na stronie www.gcf.org.pl. Bilety na film kosztują 18, 15 i 12 złotych (normalny/ulgowy/grupowy), a w Tanie Poniedziałki 14 i 12 złotych. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z oferty promocyjnej również w każdy wtorek (przy zakupie biletu w kasie).
19 grudnia Kino Studyjne GCF będzienieczynne.