Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
1394 (1094) 2020-01-10 - 2020-01-23

Nowe miejsca rekreacji na Demptowie i Pustkach Cisowskich

Dobre wiadomości dla gdyńskich amatorów rowerów i aktywności na świeżym powietrzu. Dzięki zwycięskim projektom z Budżetu Obywatelskiego 2018 mieszkańcy Demptowa i Pustek Cisowskich mają do dyspozycji nowe strefy wypoczynku i ćwiczeń. Łączny koszt realizacji tych zadań to ponad 131 tys. zł.
Po raz kolejny projekty z Budżetu Obywatelskiego zmieniają oblicze naszych dzielnic i jednocześnie promują zdrowy tryb życia. Cieszę się, że dzięki pomysłom wnioskodawców powiększa się „aktywna” przestrzeń miejska. Mała architektura, stół do gry w szachy, stacja naprawy rowerów czy sprzęty do ćwiczeń z pewnością zachęcą mieszkańców do dzielnicowej integracji, wspólnych spacerów i treningów – przekonuje Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.
Powstała w ramach projektu strefa rekreacji przy ulicy Modrzewiowej dysponuje:
– betonowym stołem szachowym z drewnianymi siedziskami,
– stalową ławką łukową z drewnianym siedziskiem i oparciem
– stalową ławką łukową z drewnianym siedziskiem bez oparcia
– dwoma stojakami rowerowymi
Składając projekty do Budżetu Obywatelskiego bazowaliśmy na historii i pomysłach z poprzednich edycji. Teraz dzięki sąsiedzkiej współpracy i wysokiej frekwencji wygrywamy kolejne dofinasowania. Wykorzystujemy naturalne walory naszej dzielnicy i zyskujemy fantastyczne miejsca zabaw i rekreacji dla starszych i młodszych mieszkańców – wyjaśnia Emilia Rogała, wnioskodawczyni projektów.
Siłownia „pod chmurką” zlokalizowana obok boisk, w okolicach ulicy Borowikowej oferuje:
– stepper + słupek + poręcze
– twister + słupek + koła tai chi
– urządzenie do wyciskania siedząc +
orbitrek
– rowerek
– zestaw drążków street workout
– dwa stojaki rowerowe
– stalową ławkę młodzieżową
– stalową ławkę z oparciem i podłokietnikami
– kosz na śmieci
Stacja naprawy rowerów na zbiegu ulic Skarbka i Sakowicza znajduje się tuż przy wjeździe na leśny szlak rowerowy. Przy stacji znajdują się dwa stojaki dla jednośladów oraz kosz na śmieci.
W ramach tych trzech inwestycji gdyński ZDiZ nadzorował nie tylko bezpieczny montaż nowych sprzętów. W każdej lokalizacji zadbano o równą i bezpieczną nawierzchnię z kostki betonowej lub żwirową, nowe nasadzenia oraz renowację trawników. Dziękitemu nowe miejsca rekreacji są estetyczne i odpowiednio zabezpieczone pod kątem potrzeb rowerzystów oraz pieszych.
W 2020 roku planowana jest realizacjakolejnych elementów tych inwestycji w ramach BO 2018 i BO 2019. Będą to miejsca zabaw i rekreacji przy Szkole Podstawowej nr 16, ulicy Rumskiej oraz Gulgowskiego.

ikona