1394 (1094) 2020-01-10 - 2020-01-23

Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza (ul. Bema 26) zaprasza:
– 10 i 11 stycznia na „Hotel Westminster” Raya Cooney’a w reż. Bogdana Cioska.
W Hotelu Westminster spotkają się tam minister, jego żona, jego kochanka, sekretarz, posłanka opozycyjnej partii, dyrektor hotelu, kelner i inni, którzy na naszych oczach wpadną w erotyczne tarapaty. Małżeńskie zdrady, kłopotliwe romanse, intrygi i nieporozumienia. Życie intymne polityków okazuje się być tak samo śmieszne, jak oni sami…
– 15 i 16 stycznia na „Historię filozofii po góralsku” Józefa Tischnera w reż. Bogdana Cioska.
Bestsellerowa pozycja książkowa z sukcesem przełożona na język teatru. Niezwykle błyskotliwa, inteligentna i skrząca się dowcipem opowieść o filozofii, filozofach, a co najważniejsze – o życiu po prostu. Ubarwiona piosenkami i próbami odpowiedzi na odwieczne pytania ludzkości: co było na początku? Jak powstał świat? Czym jest człowiek? A czym dusza? Góralska muzyka na żywo, zabawa i wzruszenie gwarantowane.
– 17, 18 i 19 stycznia na spektakl „Mistrz i Małgorzata” Bułhakowa w reż. Jacka Bały.
Kultowa powieść XX wieku. Energetyzująca panorama emocji, nieoczywistych zdarzeń i metafizyki. Fascynujący świat, w którym dobro i zło współistnieją na równych warunkach, miłość zbawia świat, a każdy, nawet szatan, ma szansę na ocalenie.
– 22 i 23 stycznia na komedię Petera Quiltera „Następnego dnia rano” w reż. Grzegorza Kempinsky’ego.
Obudzić się następnego dnia rano i… W brawurowej komedii Petera Quiltera on budzi się w jej łóżku i – zostaje tam na zawsze. Z nią? Niekoniecznie. Jak się okazuje, już wkrótce dołączą do nich ekscentryczni członkowie jej rodziny. Następnego dnia rano wszystko jest możliwe.
– 24, 25 i 26 stycznia na „Lot nad kukułczym gniazdem” Dale’a Wassermana w reż. Krzysztofa Babickiego.
Kultowa opowieść o tym, jak w imię godności i wolności rodzi się bunt. Do szpitala psychiatrycznego trafia charyzmatyczny Randle Patrick McMurphy, złodziej i przestępca, który w ten sposób chce uniknąć więzienia. Z miejsca ustala nowe porządki i wypowiada wojnę despotycznej siostrze Ratched. Zaczyna się wyścig, w którym, choć odmieni się życie kilku pacjentów, to będą też ofiary… Fascynująca i niezwykle silna metafora współczesności, w której „ten dobry” musi polec w imię wolności i ideałów.

ikona