1398 (1098) 2020-02-14 - 2020-02-20

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza:
– na wystawę stałą „Gdynia – dzieło otwarte”. Wystawa otwarta do 31 grudnia 2024 r.
– na wystawę „Dawno temu nad Bałtykiem. Gdynia lat 20. XX wieku w obiektywie Romana Morawskiego”.
Roman Morawski w swoich pracach uwiecznił nie tylko rozwój nabrzeża czy Marynarki Wojennej RP, ale również codzienne sceny z życia miasta i jego mieszkańców.
Wystawę będzie można oglądać do 12 kwietnia.
– do Galerii Klif (al. Zwycięstwa 256) na wystawę „Bohaterowie Gdyni”.
***
Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) za­prasza:
– do zwiedzania wystawy stałej, która przybliża dzieje emigracji z ziem polskich od wieku XIX do czasów współczesnych. Opowiada o Polakach, którzy wyjeżdżali w różnych czasach, z różnorodnych powo­dów, do rozmaitych miejsc na świecie.
***
Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1B) zaprasza na:
– wystawę stałą „Mamy rozkaz Cię utrzymać...” Muzealna nowoczesność, multimedia połączone z klasyką i zabytki pełne śladów przeszłości, tworzą opowieść o stu latach historii polskiej Marynarki Wojennej – ludziach, okrętach, dokonaniach – kształtowaniu się narodowej morskiej tożsamości oraz tradycji biało-czerwonej bandery;
– wystawy „Zbrojownia Muzeum Mary­narki Wojennej” oraz „W świecie dawnych żaglow­ców”;
– w stulecie zaślubin Polski z morzem Muzeum Marynarki Wojennej we współpracy z Centralną Biblioteką Wojskową przygotowało wystawę „Polskie drogi do Bałtyku 1918-1920”.
***
W witrynach Centrum Integracja (ul. Traugutta 2) można oglądać wystawę stałą fotografii „Spójrz mi w oczy”.
Wystawa jest efektem pleneru fotograficznego, który odbył się w Gdyńskiej Szkole Filmowej jako element kampanii „Wchodzę – zawsze jest jakieś wejście”. Autorką fotografii jest Iwona Wojdowska.
***
Kaszubskie Forum Kultury (al. Marsz. Piłsudskiego 18) zaprasza na wystawę komiksową „Lech Bądkowski – obrazy życia”.
Jej treścią jest historia Lecha Bądkowskiego w formie opowieści obrazkowej, kolażu. Autorami komiksów są: Anna Pietralczyk (ps. Avi), Monika „Laurie” Sodkiewicz, Agata Sobiepan, Unka Odya, Łukasz Godlewski oraz Kamil Olszówka,
Wystawę można oglądać do 29 lutego.
***
Miejska Biblioteka Publiczna oraz Galeria Sztuki Szkolnej przy Gdyńskiej Szkole Społecznej zapraszają na przeglądową wystawę fotograficzną pt. „Stawiam kroki milowe zamaszyste jak świat”.
Swoje zdjęcia prezentują uczniowie Gdyńskiej Szkoły Społecznej: Zuzanna Borys i Wiktoria Kobylińska.
Zdjęcia uczniów można oglądać do końca lutego bibliotece przy ul. Kartuskiej 20B.
***
InfoBox (ul. Świętojańska 30) zaprasza na wystawę prac gdyńskiego fotografa Mariusza Zarzyckiego „Sierść i pióra”.
Wystawę można oglądać do 18 lutego w godzinach pracy Gdynia InfoBox.
***
Galeria Debiut przy Zespole Szkół Plastycznych (ul. Orłowska 8) zaprasza 21 lutego o godz. 12.30 na wernisaż 1. z cyklu wystaw „My się znamy”. To wystawa prac absolwentów ZSP z lat 2005-2019 z okazji Jubileuszu 75-lecia Szkoły (czyli absolwentów od ostatniego 60. Jubileuszu w 2005 r.)
Uczestnicy: Mateusz Aftanas, Emilia Bartkowska, Zofia Błażko, Masza Chodzińska, Arkadiusz Drawc, Maria Dybek, Regina Dziki, Joanna Górny, Jola Gmur, Patryk Hardziej, Klaudia Jarecka, Martyna Jastrzębska, Jaśmina Kamińska, Natalia Karczewska, Paweł Klimkowski, Malwina Kowalewska, Aneta Kublik, Agnieszka Lewandowska, Ewa Manuszewska, Marta Papierowska, Julia Platt, Patrycja Podkościelny, Magda Pruszak, Marta Rzepińska, Michał Sęczawa, Eryk Szczepański, Krystian Szymczak, Tomasz Waloch, Laura Wasilewska, Patryk Wojciechowski, Anna Wypych-Klimkowska.
Kuratorka wystawy: Ewa Manuszewska.
Wystawę będzie można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-15.00 i w soboty i w niedziele w godz. 11.00-16.00.
***
Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na wystawę malarstwa Marka Koguta, artysty amatora, który od ponad 40 lat maluje obrazy o tematyce marynistycznej i gdyńskiej.
Wstęp na wystawę w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego wolny.
***
Wystawę „Najlepsze z gdyńskiego Facebooka” można już oglądać w Miejskiej Informacji Turystycznej (ul. 10 Lutego 24). 30 autorów, 34 zdjęcia, wiele spojrzeń na Gdynię – zapraszamy na fotograficzną wędrówkę po mieście.
Na wystawie prezentujemy wybrane zdjęcia, które na oficjalnym profilu Gdyni na Facebooku www.facebook.com/Gdynia zamieszczane są w grupie „Gdynia w obiektywie” i cieszyły się popularnością. Autorami zdjęć są: Adam Bielaszewski, Aleksander Stefański, Anna Krzykowska, Anna Wojciechowska, Daniel Niepokój, Daniel Pietrzykowski, Filip Olejowski, Dorota Lipińska, Janusz Imianowski, Krystyna Spalarka, Łukasz Niksa, Rafał Mańka, Tomasz Gierszewski, Jacek Krysztoforski, Karol Solecki, Karolina Szypelt, Katarzyna Kujawska, Krzysztof Singel, Krzysztof Szczepański, Łukasz Siekacz, Małgorzata Białoskórska, Marcin Kłapucki, Marek Sałatowski, Mariusz Zarzycki, Michał Gendek, Michał Puszczewicz, Monika Bąk-Goryszewska, Oskar Lewiński, Rafał Bolko i Maciej Łukowicz.
To już piąta wystawa „Najlepsze z gdyńskiego Facebooka”. Osoby zainteresowane publikacją zdjęć na gdyńskim profilu na Facebooku mogą dołączyć do grupy „Gdynia w obiektywie” na gdyńskim profilu.
Wystawa potrwa do końca marca.

  • ikonaOpublikowano: 13.02.2020 13:23
  • ikona

    Autor: Karolina Szypelt (k.szypelt@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 13.02.2020 13:36
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona