1398 (1098) 2020-02-14 - 2020-02-20

Zmiany w organizacji ruchu w związku z „Grand Prix Gdynia 2020”

W związku z zawodami sportowymi „Grand Prix Gdynia 2020” w niedzielę 16 lutego zostaną wyłączone z ruchu następujące ulice:
– na trasie biegu na dystansie 5 km w godz. 8.00-12.00 al. Jana Pawła II – skwer Kościuszki – ul. Świętojańska – al. Marsz. Piłsudskiego – bulwar Nadmorski – al. Topolowa – al. Jana Pawła II,
– na trasie biegu na dystansie 10 km w godz. 9.00-12.00 al. Jana Pawła II – skwer Kościuszki – 10 Lutego – Władysława IV (jezdnia zachodnia w kierunku do al. Marsz. Piłsudskiego) – al. Zwycięstwa (jezdnia zachodnia w kierunku Sopotu do ul. Stryjskiej) – al. Zwycięstwa (jezdnia wschodnia w kierunku centrum) - Władysława IV (jezdnia wschodnia) – Żwirki i Wigury – ul. Świętojańska – al. Marsz. Piłsudskiego – bulwar Nadmorski – al. Topolowa – al. Jana Pawła II.
Ruch na ulicach będzie sukcesywnie przywracany po opuszczeniu przez zawodników poszczególnych odcinków trasy biegu.
W czasie zawodów będzie możliwy przejazd wzdłuż trasy zawodów jednym pasem ul. 10 Lutego od skrzyżowania z ul. Świętojańską do skrzyżowania z ul. Władysława IV, jednym pasem ul. Władysława IV od skrzyżowania z ul. 10 Lutego do skrzyżowania z al. Marsz. Piłsudskiego.
Ruch na al. Zwycięstwa z kierunku od Sopotu zostanie przekierowany na skrzyżowanie z ul. Wielkopolską w Drogę Gdyńską, natomiast w kierunku do Sopotu będzie można poruszać się po al. Zwycięstwa już od skrzyżowania z ul. Stryjską.
Dojazd do i z Kamiennej Góry będzie możliwy w poprzek trasy zawodów przez skrzyżowanie al. Marsz. Piłsudskiego z ul. Tetmajera i Krasickiego (ze względu na przebudowę zamknięty jest zjazd z Kamiennej Góry przez ul. Legionów).
Trasę zawodów będzie można również przekroczyć na skrzyżowaniach ul. Świętojańskiej z ul. Armii Krajowej, Kilińskiego i Żołnierzy I Armii WP/Traugutta oraz na skrzyżowaniu ul. Władysława IV z ul. Traugutta.
Ruch w miejscach umożliwiających poprzeczne przekraczanie trasy nadzorowany będzie przez policjantów lub strażników miejskich.
W czasie zawodów na odcinku ul. Słowackiego pomiędzy ulicami Kilińskiego i Żołnierzy I Armii WP będzie można poruszać się w obu kierunkach.
Od 13 lutego (od godz. 9.00) do 17 lutego (do godz. 15.00) zostanie zamknięty dla ruchu parking na końcu al. Jana Pawła II (przy Akwarium Gdyńskim MIR- PIB).
W dniach od 15 lutego (od godz. 20.00) do 16 lutego (do godz. 18.00) zostaną zamknięte obie jezdnie al. Jana Pawła II od wjazdu na teren Mariny Gdynia. Dodatkowo 16 lutego w godz. 6.00-15.00 zamknięta zostanie al. Jana Pawła II od skrzyżowania z ul. Waszyngtona do wjazdu do Mariny.
Dodatkowe informacje znajdują się pod adresem: http://www.gpxgdynia.pl

ikona