1398 (1098) 2020-02-14 - 2020-02-20

Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza (ul. Bema 26) zaprasza:
– 14, 15, 16 lutego na komedię małżeńską Floriana Zellera „Prawda” w reż. Zbigniewa Rybki.
W sztuce niespełna czterdziestoletniego autora, będącego najgorętszym nazwiskiem francuskiego teatru, kłamią wszyscy. Prawdziwie mistrzowski koncert na cztery postaci i osiem rąk, w którym tylko pozornie dyrygentem jest Michał. Słuchając tego notorycznego kłamcy zastanawiamy się, czy prawda ma w ogóle rację bytu?
– 22, 23, 25, 26, 27, 28, 29 lutego i 1 marca na premierową komedię awanturniczą Marty Guśniowskiej „Trzej muszkieterowie” w reż. Rafała Szumskiego.
„Trzej muszkieterowie” – pełne humoru, skojarzeń i aluzji do współczesności widowisko dla młodszych i starszych. Spektakl sensacyjny i komediowy, ale też dający przestrzeń do refleksji o przemijaniu. Atos, Portos i Aramis prowadzą spokojne życie emerytów. Przestali szukać wyzwań i przygód. Wkrótce na ich drodze pojawia się D’ Artagnan. Czy ten młodzieniec, uwikłany w dworskie intrygi, obudzi w trzech muszkieterach zapomnianą energię i fantazję? Czy poderwie ich do kolejnego boju o dobre imię królowej? Komedii awanturnicza inspirowana powieścią Aleksandra Dumasa, stylistyką komiksu i filmami przygodowymi.

ikona