1402 (1102) 2020-03-13 - 2020-03-19

Fundusz sąsiedzki wciąż czeka na pomysły

Piknik sąsiedzki? Zawody sportowe? Wspólny ogródek warzywny? A może macie inny pomysł na to, jak niedużym kosztem zorganizować sąsiedzką integracją lub sprawić, że na osiedlu będzie trochę sympatyczniej? Mieszkańcy obszarów rewitalizowanych mogą ubiegać się o dofinansowanie na realizację inicjatyw na rzecz swojej okolicy. Pomysły w ramach Funduszu Sąsiedzkiego „Gdynia OdNowa” można składać do 16 marca.
Fundusz Sąsiedzki „Gdynia OdNowa” to specjalny projekt, w ramach którego można pozyskać środki na realizacje inicjatyw wspierających proces rewitalizacji poprzez integrację mieszkańców, budowanie lokalnej tożsamości i więzi społecznych. Warunkiem udziału jest zamieszkanie i realizacja pomysłu na jednym z obszarów rewitalizacji: Babich Dołach, zachodniej części dawnego Witomina Radiostacji, Oksywia lub osiedli Meksyk albo Zamenhofa-Opata Hackiego.
Zgłaszane pomysły mogą dotyczyć m.in. zmian w przestrzeni publicznej, organizacji wydarzeń kulturalnych, edukacji, ekologii, aktywności sportowych i spotkań integracyjnych z określonym motywem przewodnim. Łączna pula środków przeznaczonych na dofinansowanie inicjatyw w 2020 roku wynosi 43 334 zł.
Pomysły na inicjatywy można składać jeszcze do 16 marca. Należy je opisać w formularzu wniosku, dostępnym na stronie internetowej lis.gdynia.pl/funduszsasiedzki. Tam dostępne są także pozostałe dokumenty oraz regulamin Funduszu Sąsiedzkiego „Gdynia OdNowa”. Wypełnione formularze można zostawiać w Laboratorium Innowacji Społecznych (ul. Żeromskiego 31) i Przystani Opata Hackiego 33 (ul. Opata Hackiego 33).
Wszystkie pomysły mieszkańców najpierw zostaną sprawdzone pod kątem formalnym, a następnie oceni je komisja konkursowa.

ikona