1406 (1106) 2020-04-17 - 2020-04-23

Casting online do filmu Grzegorza Mołdy

Jego dyplomowy krótki metraż „Koniec widzenia”walczył o Złotą Palmę na Festiwalu Filmowym w Cannes. Teraz absolwent Gdyńskiej Szkoły Filmowej Grzegorz Mołda pracuje nad nową produkcją. Reżyser przygotowuje się do realizacji swojego debiutanckiego filmu pełnometrażowego pt. „Matecznik” i poszukuje aktora – odtwórcy głównej roli męskiej. Właśnie trwa casting online do tej produkcji. Zgłoszenia można przesyłać do 19 kwietnia.

Grzegorz Mołda
szykuje swój pierwszy pełnometrażowy film pt. „Matecznik”. Powstanie on na podstawie autorskiego scenariusza, który szlifował wraz z Moniką Powalisz. To historia o izolacji, poszukiwaniu bliskości i przełamywaniu samotności.
Nowa produkcja to szansa dla młodych aktorskich talentów. Do filmu poszukiwany jest odtwórca głównej roli męskiej. Trwa właśnie casting online. Jest on skierowany do osób w wieku od 18 do 25 lat.
Ci, którzy spełniają wymogi i chcieliby spróbować swoich sił, zawalczyć o rolę w filmie, powinni do 19 kwietnia wysłać zgłoszenie na adres: casting@harinefilms.pl.
Zgłoszeniowy mail musi zawierać zdjęcia oraz CV wraz z danymi kontaktowymi, a także krótką wizytówkę wideo, w której oprócz autoprezentacji należy również opowiedzieć o tym, jak spędza się izolację, która dotyka dziś nas wszystkich.
Uwaga: nagrania wideo trzeba zamieścić na YouTubie lub Vimeo. W zgłoszeniu należy jedynie dodać link do tych prezentacji online. Organizatorzy castingu nie będą przyjmowali plików z nagraniami.
Grzegorz Mołda jest absolwentem Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Dyplom otrzymał w lutym 2017 roku. Przed reżyserią studiował etnologię i antropologię kultury. Jego film dyplomowy pt. „Koniec widzenia” w 2017 roku znalazł się w prestiżowym gronie 9 najlepszych dzieł w konkursie głównym filmów krótkometrażowych na Festiwalu Filmowym w Cannes (Short Film Palme d’ or). Wybrano go spośród 4843 produkcji zgłoszonych na 70. Festiwal Filmowy w Cannes przez twórców z całego świata. W 2018 roku Grzegorz Mołda otrzymał Gdyńską Nagrodę Artystyczną Galion za debiut artystyczny.