1406 (1106) 2020-04-17 - 2020-04-23

Pakiet powitalny ważny dłużej

Do końca czerwca będzie można skorzystać z wejściówek do gdyńskich atrakcji otrzymanych w ramach tzw. pakietu powitalnego. Miasto chce umożliwić swoim nowym mieszkańcom zameldowanym w 2019 roku wykorzystanie wszystkich przysługujących im karnetów.
„Witaj w Gdyni” to akcja, która promuje stały meldunek w miejscu zamieszkania. Każdy „nowy” mieszkaniec otrzymuje bezpłatny zestaw karnetów i wejściówek do gdyńskich atrakcji – muzeów, kina czy na mecz, aby zapoznać się z bogatą ofertą miasta.
W związku z panującą pandemią koronawirusa placówki kulturalne i muzea pozostają zamknięte, co uniemożliwia wykorzystanie promocyjnych wejściówek. Aby mieszkańcy mogli z nich skorzystać, zmieniono regulaminowy termin ważności zeszłorocznych karnetów z 31 marca na koniec czerwca tego roku. Dotyczy to osób, które swój pakiet powitalny odbierały za zameldowanie w 2019 roku.
Jednocześnie ważność karnetu na mecz Arki Gdynia pozostaje bez zmian, czyli do końca maja tego roku.
Aby wziąć udział w akcji „Witaj w Gdyni” i otrzymać pakiet powitalny, należy zameldować się w Gdyni na pobyt stały. Obecnie w związku z obowiązującym w całej Polsce stanem epidemii, dokonanie meldunku możliwe jest wyłącznie za pośrednictwem platformy ePUAP. Do osób, które w ten sposób zameldują się w Gdyni pakiet powitalny „Witaj w Gdyni” zostanie przesłany drogą pocztową na wskazany we wniosku adres.

ikona