1406 (1106) 2020-04-17 - 2020-04-23

Przedsiębiorco, złóż wniosek o dofinansowanie

Gdynia od początku wspiera lokalny biznes w trudnej sytuacji wywołanej epidemią koronawirusa. Miasto stworzyło Falochron, czyli szeroki program pomocy mieszkańcom w czasie kryzysu. Oprócz tego przedsiębiorcy mają też możliwość korzystania z instrumentów rządowych. Mogą się starać o kolejne finansowe wsparcie. Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni w ramach Tarczy Antykryzysowej uruchomił nabór wniosków o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń i składek na ubezpieczenie społeczne.
 
Wsparcie przysługuje w przypadku spadku obrotów gospodarczych o co najmniej 30 procent.
Osoby prowadzące mikro, małe i średnie firmy mogą składać wnioski będą przyjmowane elektronicznie do 27 kwietnia poprzez portal praca.gov.pl. Usprawnia to rozpatrywanie wniosków i przyspiesza wypłacanie środków finansowych.
Z kolei do 28 kwietnia poprzez portal praca.gov.pl można składać wnioski o dofinansowanie dla jednoosobowych działalności gospodarczych. Samozatrudnieni muszą spełniać analogiczne warunki do tych wymienionych powyżej – dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Tutaj również decydować będzie wykazanie spadku obrotów gospodarczych o minimum 30 procent.
Dofinansowanie powinno być przeznaczone na koszty prowadzenia działalności gospodarczej.
Wnioski można przesłać też pocztą tradycyjną na adres: Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni, ul. Kołłątaja 8, 81-332 Gdynia.
Szczegóły znajdują się tutaj: https://gdynia.praca.gov.pl/dla-pracodawcow-i-przedsiebiorcow/tarcza.

ikona