1406 (1106) 2020-04-17 - 2020-04-23

Zajęcia online w gdyńskich żłobkach

W związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce gdyńskie żłobki publiczne nie pełnią swojej podstawowej, opiekuńczej funkcji, ale realizują nauczanie zdalne. Dzięki temu najmłodsi gdynianie nie tracą ani chwili i w czasie pobytu w domu m.in. dowiadują się na czym polega recykling, wyklejają kolorowanki, ćwiczą, a także uczą się nowych piosenek i wierszyków. Rodzice mogą skorzystać z tego rodzaju wsparcia i mieć pewność, że ich pociechy w tym trudnym czasie rozwijająco i kreatywnie spędzają czas.
Każdego dnia opiekunki z gdyńskich żłobków Koniczynka i Niezapominajka za pośrednictwem internetu udostępniają rodzicom scenariusze pracy z dzieckiem dostosowane do wieku. Proponowane zajęcia mają charakter typowo dydaktyczny, jak również ruchowy, plastyczny czy muzyczny.
Do każdego scenariusza dołączone są listy materiałów potrzebnych do wykonania prac plastycznych, linki do piosenek czy muzyki. Rodzice mogą odsyłać prace wykonane przez dzieci, a dodatkowo nagrane piosenki, filmy czy wierszyki umieszczają w zamkniętych grupach facebookowych.
Mimo że dzieci w żłobkach nie ma, czas w placówkach wykorzystywany jest bardzo pracowicie. Przeprowadzane są porządki, takie jak pranie dywanów czy dezynfekcja placówki.