Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
1407 (1107) 2020-04-24 - 2020-05-07

Ele-mele, ptasie trele! - konkurs dla dzieci

Nadleśnictwo Wejherowo oraz Akwarium Gdyńskie zapraszają dzieci z klas 1-6 szkół podstawowych do udziału w konkursie plastyczno-dźwiękowym „Ele-mele, ptasie trele!”
Trwająca izolacja nie jest łatwa szczególnie dla dzieci. Nadleśnictwo Wejherowo i Akwarium Gdyńskie proponują udział w wyjątkowym konkursie.Wszystko można zrobić w domu, a nagrodę odebrać po cofnięciu ograniczeń związanych z koronawirusem.
Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie? Po pierwsze obserwować to, co dzieje się za oknem w świecie przyrody, czyli...wypatrzyć jakiegoś ptaka. Potem należy go narysować i określić gatunek, a następnie nagrać swój śpiew, naśladujący oryginalne ptasie trele (warto wesprzeć się nagraniami z internetu). Komplet załączników należy wysłać na adres e-mail: ptasietrele@mir.gdynia.pl, z dopiskiem w temacie wiadomości „Ele-Mele, ptasie trele!”. Decyduje data i godzina wpływu.
Konkurs trwa do 28 maja i odbywa się w dwóch kategoriach:
Kategoria 1: uczniowie klas I, II, III szkoły podstawowej,
Kategoria 2: uczniowie klas IV, V, VI szkoły podstawowej.
Udział w Konkursie wymaga pisemnej zgody rodzica lub opiekuna (załącznik do regulaminu). Szczegółowe informacje opisane są w Regulaminie oraz na stronie https://akwarium.gdynia.pl/konkurs-dla-dzieci/.

ikona