1407 (1107) 2020-04-24 - 2020-05-07

Hospicjum z pomocą od miasta

Najpotrzebniejsze środki ochrony w postaci jednorazowych rękawiczek, płynu dezynfekującego czy masek trafiły do Hospicjum im św. Wawrzyńca na Oksywiu. To kolejna z form wsparcia Urzędu Miasta dla gdyńskiej placówki.
Rękawiczki, maseczki, płyn do dezynfekcji – to w czasach epidemii zestaw niezbędny do zapewnienia bezpieczeństwa i powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa. Paczkę z tymi produktami otrzymało dziś gdyńskie Hospicjum im św. Wawrzyńca na Oksywiu.
– Hospicjum im. św. Wawrzyńca to miejsce nam wszystkim niezwykle bliskie. Placówka od wielu lat niesie pomoc i wsparcie dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji zdrowotnej. Jest dla nas czymś naturalnym, że w tych trudnych czasach staramy się sobie pomagać, dlatego natychmiastowo podjęliśmy decyzję o jego wsparciu – mówi prezydent Wojciech Szczurek.
Miasto przekazało placówce:
– 5000 par rękawiczek jednorazowych,
– 100 litrów płynu do dezynfekcji powierzchni,
– 2500 masek ochronnych,
– 500 masek filtrujących (typu FFP2).
Stowarzyszenie Hospicjum św. Wawrzyńca od 2001 roku przyjmuje podopiecznych w placówce stacjonarnej dla dorosłych oraz – od 2014 roku – w hospicjum dla dzieci „Bursztynowa Przystań”. Obie placówki mieszczą się przy ul. Dickmana na Oksywiu.