1407 (1107) 2020-04-24 - 2020-05-07

Sąsiedzkie spotkania w przystaniach on line

Choć zajęcia w siedzibach domów sąsiedzkich w Przystani Opata Hackiego 33 i Przystani Lipowa 15 są wstrzymane do odwołania, sąsiedzi wciąż dzielą się pasjami i umiejętnościami. Teraz Przystanie działają on line. Dołączyć może każdy, w dowolnej chwili. Wystarczy zapisać się do przystaniowych grup na Facebooku.
W Przystani Opata Hackiego 33 na Chyloni i Przystani Lipowa 15 w Wielkim Kacku mieszkańcy i mieszkanki mogą się rozwijać w ramach tzw. edukacji nieformalnej. To sąsiedzi sąsiadom organizują spotkania, warsztaty i wydarzenia, podczas których dzielą się z nimi pasjami, wiedzą i zainteresowaniami.
Dostępne są już filmy instruktażowe lub transmisje na żywo z zajęć prowadzonych przez sąsiadów i sąsiadki współtworzących dom sąsiedzki w Przystani Lipowa 15. Na chętnych czeka joga (poniedziałki, godz. 18.30), szachy dla dzieci od lat 7 (wtorki, godz. 17.00), gimnastyka dla dzieci od lat 7 (środy i piątki, godz. 17.00), ćwiczenia dla dorosłych „Zgrabna sylwetka” (środy i piątki, godz. 17.45).
Żeby zobaczyć filmy i transmisje na żywo należy dołączyć do grupy sąsiedzkiej na FB Gdynia Przystań Lipowa 15. Program godzinowy zajęć przygotowano tak, by odwzorować harmonogram zajęć w domu sąsiedzkim.
Mieszkańcy mogą też ćwiczyć jogę przygotowaną specjalnie dla sąsiadek i sąsiadów Przystani Opata Hackiego 33. Filmy udostępniane są na grupie FB domu sąsiedzkiego. Tam dostępne są także materiały przygotowywane przez animatorów, w tym m.in. przepisy kulinarne i wskazówki krawieckie krok po kroku.
Animatorzy zachęcają sąsiadów do dzielenia się swoimi pasjami i wiedzą. Filmiki instruktażowe lub zdjęcia można wysyłać na adres: opatahackiego33@lis.gdynia.pl.

ikona