Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
1407 (1107) 2020-04-24 - 2020-05-07

Uwaga na oszustów!

Gdy ludzie dobrego serca zwierają szyki, by pomóc w trudnych czasach seniorom, inni wykorzystują epidemię, by ich okraść.
– Problem oszustw „na wnuczka” jest w okresie epidemii cały czas na wysokim poziomie – mówi policjant Jarosław Biały z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni – Na początku epidemii był mały spadek tych zdarzeń, natomiast niestety powrócił. W tygodniu mamy kilka zgłoszeń. Na szczęście są to najczęściej nieudolne próby.
Naczelnik Wydziału Prewencji Policji prosi, by osobiście poszkodowani nie zgłaszali się w czasie epidemii na komisariat. Należy zadzwonić pod numer 112, dyspozytor przełączy na odpowiedni komisariat, a tam funkcjonariusz dyżurny poinstruuje, co należy dalej zrobić.
Zgłoszenia udanych bądź nieudanych prób oszustwa i kradzieży: telefon policji 112.
Warto być czujnym. Jeśli nie oczekujemy nikogo, a ktoś dzwoni do naszych drzwi i przedstawia się jako policjant, pracownik socjalny, pracownik służb sanitarnych itp., poprośmy go przez zamknięte drzwi o podanie imienia i nazwiska.
Oddzwońmy do instytucji, z której jest ta osoba i poprośmy o potwierdzenie tożsamości.
Pamiętajmy, że zweryfikowane informacje można znaleźć na portalach www.gdynia.pl i gov.pl.

ikona