1408 (1108) 2020-05-08 - 2020-05-14

Falochron dla sportu

Gdynia i sport to naturalne połączenie. Pandemia koronawirusa utrudniła funkcjonowanie środowisku sportowemu i mocno ograniczyła możliwość trenowania. Falochron dla sportu pomoże gdynianom zaangażowanym w projekty sportowe. W czasie kwarantanny miasto zapewnia również treningi online.
Falochron dla sportu obejmuje m.in. dotacje na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży, preferencyjne warunki najmu pomieszczeń biurowych i obiektów treningowych przez kluby, atrakcyjną ofertę zajęć dodatkowych z zatrudnieniem gdyńskich trenerów i instruktorów, a także współpracę z organizatorami wydarzeń sportowych.
Jeżeli sytuacja związana z pandemią przeszkodzi w pełnej realizacji wskazanych zadań i celów, nie będzie to podstawą do zmniejszenia dotacji na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży.
Dotacje obejmują również wydarzenia sportowe dla dzieci i młodzieży. W przypadku przeniesienia imprezy na inny termin, umowa zostanie aneksowana. Istnieje też możliwość rozliczenia poniesionych już wydatków przez organizatorów tych wydarzeń, które finalnie zostaną odwołane.
Z klubami, które wynajmują pomieszczenia biurowe na terenie obiektów administrowanych przez Gdynię, z inicjatywy miasta zostały podpisane aneksy do umów, w efekcie czego – w okresie zamknięcia biur podczas pandemii – kluby płacą za ich wynajem symboliczną „złotówkę”.
Kluby, które otrzymują dotacje i dotychczas prowadziły zajęcia na terenie sportowych obiektów przyszkolnych, będą miały automatyczne pierwszeństwo w rezerwacji na rok szkolny 2020/2021.
Na czas pandemii Gdyńskie Poruszenie przeniosło się do sieci. Na miejskich kanałach społecznościowych oraz stronach www pojawiają się filmiki z udziałem znanych z zajęć stacjonarnych instruktorów, którzy zachęcają mieszkańców do ćwiczenia w domu. Wszyscy instruktorzy realizują treningi odpłatnie na podstawie umów podpisanych z Gdyńskim Centrum Sportu.
Gdy będzie można wrócić na obiekty treningowe, zakres Gdyńskiego Poruszenia zostanie poszerzony.

ikona