1408 (1108) 2020-05-08 - 2020-05-14

Gdynia pamięta o medykach

Wszyscy wiemy, jak ważną rolę w walce z pandemią odgrywa służba zdrowia. Dlatego program „Gdynia Dla Medyka” po raz kolejny przychodzi z pomocną dłonią tej grupie zawodowej w postaci 100 tysięcy maseczek ochronnych.
Program „Gdynia Dla Medyka” powstał w celu wsparcia pracowników służby zdrowia i pogotowia ratunkowego. Do tej pory miasto przekazało tym instytucjom milion złotych, a ostatnio również dofinansowało bezpłatne testy na obecność koronawirusa, które można zrobić w specjalnym punkcie pobrań typu „Drive&Go-Thru”. Walka z pandemią bez tej grupy osób nie miałaby szans.
27 kwietnia w ramach wsparcia gdyńskich szpitali i pogotowia ratunkowego, zostało przekazanych 100 tys. maseczek ochronnych o wartości około 300 tys. złotych.
Tym razem pomoc trafiła do:
– Instytutu Medycyny Morskiej i Tropikalnej (30 tys. maseczek),
– Szpitala Św. Wincentego a Paulo (30 tys. maseczek),
– Szpitala Morskiego im. PCK (30 tys. maseczek),
– Pogotowia Ratunkowego (10 tys. maseczek).
W ramach programu „Gdynia Dla Medyka”, oferującego wsparcie pracownikom służby zdrowia gdyńskich szpitali oraz pogotowia ratunkowego, miasto przekazało milion złotych, a ostatnio dofinansowało bezpłatne testy na obecność koronawirusa, które można zrobić w Gdyni w specjalnym punkcie pobrań typu „Drive&Go-Thru” na terenie parkingu firmy Megadex Expo na ulicy Tadeusza Wendy 7/9 (obok laboratorium Diagnostyki).

ikona