Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1408 (1108) 2020-05-08 - 2020-05-14

Gdyński software house Jit Team wspiera uczniów

W czasie walki z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, wiele firm, które mogą sobie na to pozwolić, angażuje się działania z zakresu odpowiedzialności społecznej. W ich gronie jest także firma Jit Team z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, która przekazała właśnie 18 laptopów uczniom pomorskich szkół.
Dzięki stałej współpracy na linii biznes-edukacja z III Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni, przedstawiciele gdyńskiego software house’u dowiedzieli się o problemach, z jakimi borykają się najbardziej potrzebujący uczniowie pomorskich szkół podstawowych. Łącznie 18 laptopów trafiło do dwóch szkół: SP w Wicku oraz SP w Debrznie. Lokalne instytucje wspierające potrzebujące rodziny w Wicku oraz w Debrznie wraz z przedstawicielami szkół, wspólnie zdecydowali, do których uczniów trafi sprzęt.
To nie jedyne działanie ze strony Parkowiczów z Jit Team podejmowane przez nich na froncie walki z koronawirusem. Firma wsparła także finansowo dwie gdyńskie placówki medyczne: Szpitale Pomorskie oraz Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej, z przeznaczeniem na walkę z COVID-19. Dostarcza także materiały potrzebne do produkcji przyłbic medycznych metodą druku 3D, które trafiają do pomorskich szpitali.

ikona