1408 (1108) 2020-05-08 - 2020-05-14

Przygotowujemy przedszkola i żłobki do otwarcia

Gdynia prowadzi 45 przedszkoli. Do 6 maja ich działalność objęta była bezwzględnym prawnym zakazem. Po tej dacie rząd umożliwia ponowne otwarcie tych placówek, jeśli będą bezpieczne dla dzieci oraz personelu, a zarazem zapewnia, że do 24 maja rodzice dzieci do 8. roku życia mogą nadal pobierać zasiłek opiekuńczy, jeśli zostają z nimi w domu.
Obecnie trwają intensywne prace nad przywróceniem działalności przedszkoli i żłobków.
– Chcemy jak najszybciej zadbać o tych, którzy chcą lub muszą korzystać z usług przedszkoli i żłobków. Priorytetem jest w tej sytuacji bezpieczeństwo przedszkolaków, ich rodzin, a także nauczycieli i obsługi. Dziś wiadomo, że organizacja pracy, do jakiej byliśmy przyzwyczajeni, będzie musiała ulec bardzo poważnej zmianie. – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.
Powrót do przedszkoli i żłobków to również wyzwanie dla maluchów, które będą musiały się przyzwyczaić do nowych reguł. Dlatego drobiazgowe przygotowania muszą się odbyć z najwyższą starannością, możliwie szybko, ale bez szkodliwego pośpiechu. Stawką jest tu zdrowie. Ostateczny termin ponownego otwarcia zostanie podany z wyprzedzeniem.

ikona