1408 (1108) 2020-05-08 - 2020-05-14

Przyłbice od kierowców autobusów

W godzinach pracy – kierowcy gdyńskich autobusów, po godzinach – wolontariusze, którzy za wspólnie zebrane środki kupują materiały i montują ochronne przyłbice dla służb medycznych. Pracownicy PKM Gdynia przyłączyli się do walki z koronawirusem i rozwijają swoją akcję pomocową. W czwartek około 400 sztuk osłon trafiło m.in. do gdyńskiego DPS-u, hospicjum i szpitala w Redłowie.
Pomagać chcą wszyscy – regularnie wyrastają kolejne inicjatywy, które wspierają służby medyczne walczące ze skutkami pandemii koronawirusa. Do tych, którzy łączą siły i działają dla wspólnego celu dołączyli już kilka tygodni temu kierowcy z PKM Gdynia.
Szybka zbiórka wśród pracowników, zebranie sumy niezbędnej do ruszenia z pomocą i zza kierownicy autobusu chętni przenieśli się po godzinach do warsztatu, gdzie wspólnymi siłami zaczęli wytwarzać ochronne przyłbice, jeden z najbardziej potrzebnych medykom środek ochrony osobistej.
Liczby przyłbic, które już wyprodukowano robią wrażenie. Kierowcy współpracują z gdyńską firmą Ars Reklamy, która użyczyła materiały niezbędne do montażu. Z pierwszej partii sprzętu już korzysta medyczny personel w Gdyni, a w czwartek kolejnych kilkaset sztuk, tym razem do innych placówek, dostarczył specjalny autobus PKM.
Jak zapowiadają przedstawiciele PKM, akcja nadal trwa – w zajezdni autobusowej ciągle znajduje się puszka, z której środki zostaną przeznaczone na przygotowanie kolejnej partii przyłbic dla medyków.

ikona