1408 (1108) 2020-05-08 - 2020-05-14

Remont peronu w Redłowie na ostatniej prostej

Bliskie zakończenia są prace przy przebudowie peronu Szybkiej Kolei Miejskiej w Redłowie. Najważniejszą zmianą jest pojawienie się windy. Dzięki niej osoby z niepełnosprawnościami, osoby starsze oraz rodzice z wózkami dziecięcymi będą mogły bez przeszkód skorzystać ze stacji.
Przystanek SKM Gdynia Redłowo z dnia na dzień nabiera nowego blasku. Prace przy remoncie peronu są na ostatniej prostej i już wkrótce pasażerowie podróżujący do i ze stacji będą mogli w pełni skorzystać ze wszystkich nowych udogodnień.
Dzięki przebudowie poprawi się przede wszystkim dostępność stacji. Dotychczas wejść na stację można było jedynie schodami, mieszczącymi się na południowej stronie wiaduktu na ul. Stryjskiej. W ramach remontu wybudowano drugie zejście, prowadzące od północnej strony wiaduktu. To znaczne ułatwienie dla osób zmierzających na stację z pobliskiego Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego.
Równocześnie z nowymi schodami powstała winda. Dzięki niej stacja dostępna będzie dla osób z niepełnosprawnością, a także ułatwi podróżowanie osobom starszym czy rodzicom z wózkami dziecięcymi.
Sam peron przykryty został większym dachem.
Uwagę na wyremontowanej stacji zwraca również nowa nawierzchnia. Tu również zastosowano elementy likwidujące bariery architektoniczne dla osób z niepełnosprawnościami. Peron wyposażony jest w tzw. pasy prowadzące i pola uwagi. Dzięki nim osoby niewidome i niedowidzące będą mogły bezpiecznie dostać się do i z pociągu.
W przyszłości na peronie pojawić się mają również nowe biletomaty, System Informacji Pasażerskiej oraz monitoring. Prace na peronie rozpoczęły się pod koniec sierpnia ubiegłego roku. Ich koszt to 13 mln 800 tys. zł.

ikona