1409 (1109) 2020-05-15 - 2020-05-21

Miasto i muzyka. Open House Gdynia we wrześniu

Jak brzmi Gdynia? Odgłosy miasta i nietuzinkowe wnętrza to tegoroczna propozycja w ramach 6. edycji festiwalu Open House. Tym razem jest on planowany na 26 i 27 września. Pierwotna majowa data została zmieniona ze względu na trwającą epidemię. Organizatorzy zapewniają, że będzie ciekawie i inspirująco.
Open House Gdynia to polska odsłona międzynarodowego festiwalu, który na całym świecie otwiera drzwi do dobrze zaprojektowanych przestrzeni.
Każda edycja skupia się wokół tematu przewodniego. W tym roku to miasto i muzyka. Uczestnicy będą mogli odwiedzić gdyńskie plenery, podwórka, ogrody i mieszkania lokalnych twórców, gdzie odbędą się koncerty. To artyści zaproszą wszystkich do siebie i udowodnią, że Gdynia jest muzyką.
W programie zaplanowano kilkadziesiąt lokalizacji w różnych dzielnicach Gdyni, m.in.: w Chyloni, Śródmieściu, a także na Grabówku i Kamiennej Górze.
Pierwotnie festiwal miał się odbyć 23 i 24 maja. Plany te uniemożliwiła jednak trwająca epidemia koronawirusa. Nowy termin wyznaczono na 26 i 27 września.
Szczegółowe informacje są na bieżąco udostępniane na facebookowym profilu festiwalu Open House.
Festiwal jest dofinansowany przez miasto Gdynia.

ikona