1409 (1109) 2020-05-15 - 2020-05-21

Oddali krew przy gdyńskim urzędzie

Prawie 11 litrów krwi udało się zebrać przy gdyńskim Urzędzie Miasta. Czwartkowa zbiórka, przeprowadzona z zachowaniem reżimu sanitarnego, przyciągnęła nie tylko stałych dawców, ale i tych, którzy chcą pomagać – gotowość do regularnego oddawania krwi zadeklarowały aż 34 nowe osoby.
Szpitale wznawiają niektóre zabiegi, więc zbiórki krwi pod gdyńskim magistratem wróciły po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią – w czwartek krwiobus ponownie pojawił się na placu Wolnej Polski vis a vis Urzędu Miasta Gdyni. Zaskoczyło zainteresowanie akcją. Krwiodawców, jak przystało na cichych bohaterów, nie powstrzymały nowe okoliczności i w ciągu zaledwie czterech godzin zbiórki życiodajny płyn oddały aż 24 osoby. Dzięki temu do banku krwi trafiło prawie 11 litrów.
Za akcję, jak zawsze, odpowiada Klub Honorowych Krwiodawców przy Urzędzie Miasta Gdyni. To jeden z najprężniej działających klubów na Pomorzu – rocznie organizuje ponad 20 zbiórek, mając spory wkład w promowanie krwiodawstwa w regionie.
Na tych, którzy chcą podzielić się w tym miesiącu krwią z potrzebującymi, czeka jeszcze jedna okazja. Krwiobus pojawi się ponownie na placu Wolnej Polski vis a vis Urzędu Miasta Gdyni 21 maja w godz. 9.00-13.00.

ikona